Reklama:


Ruch Chorzów z kolejnym wzmocnieniem. Nowa osoba w sztabie szkoleniowym

Ruch Chorzów z kolejnym wzmocnieniem. Nowa osoba w sztabie szkoleniowym
Od teraz trener Jarosław Skrobacz ma w swoim sztabie analityka.fot. Ruch Chorzów

Dobre rozpoczęcie sezonu w wykonaniu Ruchu Chorzów nie sprawia, że zarząd zapomina o dalszych wzmocnieniach drużyny. Tym razem 14-krotny Mistrz Polski zakontraktował nowego członka sztabu szkoleniowego.

Wyniki osiągane przez Niebieskich po powrocie do 1. ligi mogą napawać optymizmem wszystkich sympatyków klubu. Chorzowianie w dotychczasowych trzech meczach zgarnęli 7 punktów ani razu nie przegrywając. Dodatkowo drużyna pomyślnie przeszła rundę wstępną Pucharu Polski i na kolejnym etapie tych rozgrywek zmierzy się w Wielkich Derbach Śląska z Górnikiem Zabrze.

Ruch wzmacnia sztab szkoleniowy

Okienko transferowe na Cichej było naprawdę gorące. Klub musiał mocno przebudować kadrę, tak aby była ona gotowa do walki na zapleczu Ekstraklasy. To jednak nie koniec wzmocnień. Przyszedł czas na nową twarz w sztabie szkoleniowym. Zasilił go Adrian Gach, który będzie pełnił funkcję analityka.

– Poznaliśmy go, przyglądaliśmy się jego pracy. To człowiek z wewnątrz Klubu, który jest w stanie nam pomóc. Będzie się zajmował szeroko rozumianą analizą, na początku gry naszych rywali, a docelowo także analizą naszej gry. Będzie to przydatne szczególnie młodszym zawodnikom pod kątem indywidualnej oceny, treningów taktycznych, gier wewnętrznych. To będzie dla nas wzmocnienie, bo na te aspekty nigdy nie było wystarczająco dużo czasu. Być może w pracy pomoże nam również dron, ale to nie jest nic nowego – tak pracują wszędzie. Jeśli mamy możliwość rozwoju, to trzeba z tego korzystać – mówi na łamach strony internetowej Ruchu trener Jarosław Skrobacz.

Adrian Gach swoją przygodę z pracą szkoleniowca rozpoczął w 2014 roku od prowadzenia drużyn młodzieżowych w Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów. Następnie pracował w sztabie juniorów starszych, a w sezonie 2018/2019 był członkiem sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny. W minionym sezonie 36-latek prowadził rezerwy Niebieskich, które wywalczyły awans do krasy okręgowej. Wspomnianą funkcję analityka będzie łączył z dalszą pracą z juniorami.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości