Trwa realizacja inwestycji PKP w Chorzowie. Sprawdzamy przebieg prac [WIDEO]

Trwa realizacja inwestycji PKP w Chorzowie. Sprawdzamy przebieg prac [WIDEO]
Inwestycja PKP w Chorzowie przebiega bardzo sprawnie.fot. Mariusz Banduch

W Chorzowie nie ustają prace nad przebudową linii kolejowej nr 131. Sprawdzamy na jakim aktualnie etapie są roboty.

Przypomnijmy, że przebudowa linii kolejowej nr 131 jest prowadzona na odcinku od Chorzowa Batorego do Nakła Śląskiego. Inwestycja zakłada pełną modernizację zarówno samej linii jak i infrastruktury.

– Powstanie nowy przystanek Chorzów Uniwersytet (między Chorzowem Batorym a Chorzowem Miastem) z dojściami do peronów od nowo wybudowanego przejścia podziemnego w ciągu ul. Strzelców Bytomskich. Przebudowany będzie cały układ komunikacyjny od ul. Strzelców Bytomskich poprzez połączenie ul. Głogowskiej z ul. Zabrską, gdzie powstanie nowy wiadukt kolejowy. Prace zaplanowano do IV kwartału 2023 r. – informuje Katarzyna Głowacka z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

Oprócz tego wymienione zostanie 70 km torów, zostaną zamontowane nowe urządzenia do sterowania ruchem, a na odcinku Chorzów Batory – Chorzów Miasto zostanie dobudowany dodatkowy tor dzięki czemu zwiększy się przepustowość linii kolejowej, czyli będzie mogło kursować więcej pociągów.

Obecnie w trakcie przebudowy jest m.in. wiadukt kolejowy w ciągu ul. Sienkiewicza. Po demontażu części przęseł, prowadzone są prace palowe. Obiekt po przebudowie zostanie poszerzony, co wpłynie na usprawnienie komunikacji drogowej w mieście.   

Wartość inwestycji to 1,2 mld zł netto. Dofinansowanie pochodzi z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa