Zniszczony plac zabaw i kolejne graffiti na murach fundacji pomocy niewidomym [ZDJĘCIA]

Zniszczony plac zabaw i kolejne graffiti na murach fundacji pomocy niewidomym [ZDJĘCIA]
Wyrwana huśtawka to tylko jedno z wielu zniszczeń.fot. Mariusz Banduch

W Chorzowie doszło do kolejnego aktu wandalizmu. Tym razem ucierpiał budynek, a także plac zabaw Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym.

Monitoring, dodatkowe oświetlenie, a nawet nocne patrole policji nie zniechęcają wandali i tym samym ciągle dowiadujemy się o nowych uszkodzeniach.

Jedna z kolejnych dewastacji dotyczy Regionalnej Fundacji Pomocy Niewidomym przy ul. Świętego Piotra – zarówno budynku, w którym mieści się siedziba, jak i placu zabaw.

– Wandale wyrwali huśtawkę, zniszczyli nawierzchnię tartanową przez wypalenie i wydłubanie, a także uszkodzili fontannę – wyjaśnia Łukasz Fojcik z Fundacji. – Koszt naprawy placu szacowany jest na 20 tysięcy złotych – dodaje.

Ponadto na ścianach odrestaurowanego budynku, a także na terenie placu zabaw pojawiły się nowe napisy i malowidła. W związku z tym gospodarze tego miejsca zdecydowali się na zamontowanie monitoringu.

– Być może to odstraszy sprawców, a jeżeli już coś zniszczą, to nagrania zostaną natychmiast przekazane policji – zapowiada Łukasz Fojcik.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa