„Niebieskie” rozpoczynają sparingi. Najpierw mecz ze znajomym z MOL Ligi

„Niebieskie” rozpoczynają sparingi. Najpierw mecz ze znajomym z MOL Ligi
Szczypiornistki Ruchu (na zdjęciu Karolina Jasinowska) zagrają tego lata tylko jeden sparing w Chorzowie - z Sokolem PorubaFot. Marcin Bulanda

Środowy (10.08.) sparing z Sokolem Poruba to jedyna okazja, by zobaczyć KPR Ruch Chorzów we własnej hali przed startem sezonu PGNiG Superligi Kobiet.

KPR Ruch Chorzów rozpoczyna serię gier kontrolnych przed sezonem w PGNiG Superlidze Kobiet. Pierwszy sparing będzie zarazem jedynym, który „Niebieskie” rozegrają we własnej hali.

Mecz z Sokolem Poruba odbędzie się w środę w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego. Początek o godz. 16.30. Drużyny zagrają w nietypowym wymiarze czasowym – 3×30 minut.

Sokol Poruba to dobry znajomy Ruchu. Zespoły rywalizowały w poprzednim sezonie w MOL Lidze (Czeszki wygrały w Chorzowie, z kolei Ruch zrewanżował się im w Ostrawie), a wcześniej niemal co roku spotykały się latem w okresie przygotowawczym.

W środowym sparingu mają wystąpić nowe zawodniczki Ruchu – pięć Ukrainek (Maryna Szalimowa, Anna Diablo, Anastazja Bondarenko, Anastazja Kalyhina i Iryna Morozenko), a także Nadia Bury (wychowanka chorzowskiego klubu, ostatnio występująca w AZS AWF Warszawa).

Kolejne mecze „Niebieskie” rozegrają za granicą. Najpierw (12-14 sierpnia) wezmą udział w turnieju w Pilźnie, później w turnieju w Pradze, zaś pod koniec okresu przygotowawczego zmierzą się w rewanżu z Sokolem – w Ostrawie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości