Reklama:


Pomyślny debiut nowego trenera i zawodniczek. Ruch pokonał Sokola Poruba

Pomyślny debiut nowego trenera i zawodniczek. Ruch pokonał Sokola Poruba
Walentyn Wakuła odniósł pierwsze zwycięstwo na stanowisku trenera Ruchu - na razie sparingoweFot. Nicole Zioło/KPR Ruch Chorzów

Szczypiornistki KPR Ruch Chorzów rozpoczęły serię spotkań sparingowych od zwycięstwa. W hali MORiS pokonały czeską drużynę Sokol Poruba 46:41. Jeszcze w tym tygodniu „Niebieskie” wystąpią na turnieju w Czechach.

KPR Ruch Chorzów od września grać będzie w PGNiG Superlidze Kobiet. Działacze w przerwie letniej zakontraktowali nowego szkoleniowca Ukraińca Walentyna Wakułę, a także pięć zawodniczek z Ukrainy: Annę Diablo, Anastazję Kalyhinę, Anastazję Bondarenko, Marynę Szalimową oraz Irynę Morozenko.

Wszystkie te piłkarki, a także Nadię Bury – wychowankę Ruchu, ostatnio grającą w AZS AWF Warszawa – zobaczyliśmy na boisku w środowym sparingu z Sokolem Poruba. Trener Wakuła dokonał wielkiego przeglądu kadr. Okazję do zaprezentowania umiejętności otrzymało aż 19 zawodniczek, a spotkanie trwało 80 minut i zostało podzielone na tercje (dwie 30-minutowe i ostatnią 20-minutową).

Ruch i Sokol doskonale znają się z rozgrywek MOL Ligi. W ubiegłym sezonie zespół z Ostrawy był w tych rozgrywkach dziesiąty, zaś Ruch jedenasty. Można więc było przypuszczać, że środowy sparing będzie bardzo zacięty. Od pierwszych minut nie brakowało twardej walki. Jedna z zawodniczek Sokola bezpardonowo zaatakowała Paulę Masiudę, za co zobaczyła bezpośrednią czerwoną kartkę.

„Niebieskie” wypracowały sobie w pierwszej tercji trzybramkowe prowadzenie (14:11). Na początku kolejnej odsłony przewaga Ruchu wzrosła do sześciu goli, ale później to Sokol doszedł do głosu. Po 60 minutach nadal więc było „plus 3” dla Ruchu (32:29).

W ostatniej części podopieczne Walentyna Wakuły ponownie odskoczyły na sześć goli (38:32) i nie dały już sobie zrobić krzywdy. Ostatecznie zwyciężyły 46:41.

Pozostałe sparingi przed rozpoczęciem sezonu PGNiG Superligi Kobiet (pierwszą serię zaplanowano na 10 września) Ruch rozegra za granicą. W dniach 12-14 sierpnia weźmie udział w EuroCup w Pilźnie, w którym zmierzy się z ATH Handball (Francja), DHC Pilzno (Czechy) oraz BSV Sachsen Zwickau (Niemcy).

KPR Ruch Chorzów – Sokol Poruba 46:41 (14:11, 18:18, 14:12)
Ruch:
Ciesiółka, Szalimowa – Polańska, Diablo, Bondarenko, Jasinowska, Doktorczyk, Stokowiec, Kalyhina, Morozenko, Radlak, Kiel, Grabińska, Masiuda, M. Gryczewska, Kolonko, Sytenka, Masałowa, Bury.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa