Kajetan Duszyński nie wystartuje w mistrzostwach Europy. Podał powód

Kajetan Duszyński nie wystartuje w mistrzostwach Europy. Podał powód
Niestety Kajetana Duszyńskiego nie zobaczymy w mistrzostwach Europy w MonachiumFot. Marcin Bulanda

Po halowych mistrzostwach świata w Belgradzie i mistrzostwach świata w Eugene mistrzostwa Europy w Monachium miały być dla Kajetana Duszyńskiego trzecią wielką imprezą w tym roku. Niestety w stolicy Bawarii chorzowianin nie pobiegnie.

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce odbędą się w Monachium w dniach 15-21 sierpnia. Niestety nie zobaczymy w nich Kajetana Duszyńskiego, mistrza olimpijskiego w Tokio w sztafecie mieszanej 4×400 m. Chorzowianin, były zawodnik TS AKS Chorzów, obecnie reprezentujący AZS Łódź wycofał się ze startu z powodu kontuzji.

„Sport po raz kolejny okazał się nieprzewidywalny… Niestety, ale nie zobaczycie mnie podczas zbliżających się Mistrzostwach Europy w Monachium. Kilka dni temu w trakcie treningu naciągnąłem mięsień półścięgnisty. Czasu którego pozostało do startu na ME jest zbyt mało, abym zdołał uporać się z taką kontuzją” – napisał Kajetan Duszyński w mediach społecznościowych.

„Kajetano Kapitano” będzie dopingować kolegów i koleżanki z reprezentacji, zwłaszcza męską sztafetę 4×400 m.

„Podobno z kryzysów i porażek można wyciągnąć najważniejsze lekcje i tak będę starał się zrobić. Trzymam kciuki za całą reprezentację, szczególnie za sztafetę 4x400m mężczyzn. Dajcie czadu!” – tak zakończył wpis na Instagramie.

Przypomnijmy, że w tym roku Duszyński brał udział w dwóch imprezach rangi mistrzowskiej. W marcu w HMŚ w Belgradzie, zaś w lipcu w MŚ w Eugene. Na tych drugich zajął czwarte miejsce ze sztafetą mieszaną 4×400 m, a także dziewiąte miejsce ze sztafetą męską 4×400 m. W biegu na 400 m odpadł w eliminacjach.

Chorzowianin startował także w dwóch mityngach na Stadionie Śląskim. W Memoriale Janusza Kusocińskiego pokonał 400 m w 45,94 s (to jego najlepszy wynik w tym sezonie), zaś w Memoriale Kamili Skolimowskiej w 46,08 s.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa