„Niebieskie” wypuściły z rąk wygraną z Niemkami. Niecodzienna końcówka

„Niebieskie” wypuściły z rąk wygraną z Niemkami. Niecodzienna końcówka
Iryna Morozenko, nowa zawodniczka Ruchu, atakuje bramkę DHC PilznoFot. Nicole Zioło/KPR Ruch Chorzów

KPR Ruch Chorzów zakończył turniej EuroCup w czeskim Pilźnie bez zwycięstwa, choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że… muszą pokonać zespół z Zwickau. W ostatnich sekundach działy się jednak rzeczy niebywałe.

W miniony weekend szczypiornistki KPR Ruch Chorzów wzięły udział w turnieju EuroCup w Pilźnie, w którym miały okazję sprawdzić się z zespołami z Francji, Czech oraz Niemiec.

W pierwszym spotkaniu podopieczne Walentyna Wakuły zmierzyły się z francuskim drugoligowcem ATH Handball. W pierwszej połowie miały trzybramkową przewagę, później jednak lepsze okazały się rywalki, które zwyciężyły 32:27.

Następnie „Niebieskie” spotkały się z dobrze znaną ekipą z MOL Ligi – DHC Pilzno (w ubiegłym sezonie przegrały z nią dwukrotnie wyraźnie). Tym razem Ruch stoczył bardzo wyrównany bój. Losy potyczki ważyły się do samego końca. Przegrywając 30:31, chorzowianki miały jeszcze szansę na doprowadzenie do remisu, ale niestety jej nie wykorzystały. Gospodynie EuroCup były skuteczniejsze i za moment ustaliły wynik spotkania.

W ostatnim meczu – z niemieckim BSV Sachsen Zwickau – Ruch był najbliżej sukcesu. Wszystko wskazywało na to, że pokona Niemki i zajmie w turnieju trzecie miejsce. W końcówce prowadził 28:25, ale… w sobie wiadomy sposób wypuścił przewagę z rąk.

„Niebieskie” w ostatniej minucie dwukrotnie traciły piłkę w kuriozalnych okolicznościach. Za pierwszym razem Niemki posłały ją do pustej bramki (trener Wakuła wcześniej wycofał bramkarkę), później zaś – na kilka sekund przed końcem – z rzutu karnego doprowadziły do remisu.

„Nie do wiary” – skwitował nagrywający to spotkanie na potrzeby profilu klubowego KPR Ruch Chorzów na Facebooku prezes Krzysztof Zioło.

Z jednym punktem na koncie chorzowianki zakończyły imprezę w Pilźnie na czwartej pozycji. Wygrała drużyna ATH Handball z Francji, która odniosła komplet zwycięstw.

Wyniki EuroCup w Pilźnie

DHC Pilzno – BSV Sachsen Zwickau 25:32
KPR Ruch Chorzów – ATH Handball 27:32
DHC Pilzno – KPR Ruch Chorzów 32:30

BSV Sachsen Zwickau – ATH Handball 25:27
ATH Handball – DHC Pilzno 28:27
KPR Ruch Chorzów – BSV Sachsen Zwickau 28:28

Końcowa kolejność: 1. ATH Handball, 2. BSV Sachsen Zwickau, 3. DHC Pilzno, 4. KPR Ruch Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa