Reklama:


Clearex bez litości dla pierwszoligowca. W piątek ostatni test

Clearex bez litości dla pierwszoligowca. W piątek ostatni test
Sebastian Brocki wpisał się na listę strzelców w meczu z drużyną z Przemyśla. Dla piłkarza Cleareksu był to drugi gol w letnich sparingachFot. Adrian Ślązok

Po serii sparingów z zespołami z Futsal Ekstraklasy Clearex zmierzył się z drużyną z jej zaplecza. Nie dał szans Eurobusowi Przemyśl, pokonując go 8:0. Ostatni sparing przed ligą chorzowianie rozegrają 19 sierpnia.

Wielkimi krokami zbliża się nowy sezon Futsal Ekstraklasy (rozpocznie się w ostatni weekend sierpnia) Clearex Chorzów jest już na finiszu przygotowań, w poniedziałek rozegrał piąty, zarazem przedostatni, sparing.

Po czterech meczach z ekipami z Ekstraklasy (5:3 z AZS UŚ Katowice, 1:11 z Rekordem Bielsko-Biała, 2:5 z Widzewem Łódź i 1:5 z Piastem Gliwice) podopieczni Andrzeja Szłapy zmierzyli się u siebie z Eurobusem Przemyśl, beniaminkiem grupy południowej I ligi.

Chorzowianie powetowali sobie ostatnie niepowodzenia sparingowe. Pierwszoligowcowi wbili osiem bramek, nie tracąc ani jednej. Mecz trwał 2×35 minut, bez zatrzymywania czasu.

– Wbrew wynikowi to nie był dla nas łatwy mecz. Beniaminek I ligi postawił trudne warunki, trzeba było zostawić na boisko naprawdę dużo zdrowia, by osiągnąć dobry rezultat – skomentował sparing z Eurobusem Andrzej Szłapa, trener Cleareksu (cytat ze strony klubowej).

W Cleareksie wystąpił Paweł Barański. 28-latek podpisał kontrakt z chorzowskim klubem, ostatnio grał w I-ligowej Sośnicy Gliwice.

I to właśnie wspomniana Sośnica będzie ostatnim rywalem pięciokrotnych mistrzów Polski przed rozpoczęciem rozgrywek Futsal Ekstraklasy. Sparing w Chorzowie odbędzie się w piątek, 19 sierpnia, o godz. 18.00.

Clearex Chorzów – Eurobus Przemyśl 8:0 (3:0)
Bramki:
Salisz (dwie), Seget, Brocki, Dewucki, Mizgajski, Cichy, Niemczyk.
Clearex: Burzej (Krzyśka, Banasiak) – Łuszczek, Dubiel, Brocki, Dewucki oraz Salisz, Seget, Jankowski, Biel, Barański, Mizgajski, Cichy, Niemczyk.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa