W piątek próba generalna Cleareksu przed ligą

W piątek próba generalna Cleareksu przed ligą
Futsalowcy Cleareksu (z nr 13 Przemysław Dewucki) rozegrają w piątek - w hali przy ul. Granicznej - ostatni sparing przed ligąFot. Adrian Ślązok

Pierwszoligowa Sośnica Gliwice będzie w piątek (19.08.) ostatnim sparingpartnerem Cleareksu w okresie przygotowawczym. Niestety na pierwsze spotkanie o ligowe punkty w Chorzowie poczekamy długo.

Spotkanie Cleareksu z Sośnicą odbędzie się w piątek, 19 sierpnia, o godz. 18.00 w Kompleksie Sportowym „Hajduki” przy ul. Granicznej. Dla chorzowian to próba generalna przed sezonem 2022/23 w Futsal Ekstraklasie.

Przypomnijmy, że tego lata Clearex rozegrał pięć sparingów – wygrał dwa (5:3 z AZS UŚ Katowice i 8:0 z pierwszoligowym Eurobusem Przemyśl), przegrał trzy (1:11 z Rekordem Bielsko-Biała, 2:5 z Widzewem Łódź i 1:5 z Piastem Gliwice).

Sezon Futsal Ekstraklasy rozpocznie się w ostatni weekend sierpnia. Na inaugurację Clearex pojedzie do Pniew, gdzie 28 sierpnia zmierzy się z Red Dragons.

Niestety na pierwszy mecz w Chorzowie kibicom przyjdzie poczekać długo. W drugiej kolejce Clearex miał podejmować drużynę Gredar Fit Morning Brzeg, ale ta wycofała się z rozgrywek. W trzeciej kolejce podopieczni Andrzeja Szłapy zagrają na wyjeździe ze Słonecznym Stokiem Jagiellonią Białystok (10 lub 11 września).

Pierwsze spotkanie ligowe w hali MORiS odbędzie się dopiero 24 września – ale za to jakie! To ligowy klasyk z Rekordem Bielsko-Biała.

Dodajmy, że w nowym sezonie w Futsal Ekstraklasie wystąpi 15 drużyn. Mistrza Polski wyłoni faza play-off, w której zagra najlepsza „ósemka”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa