Obrońca Ruchu Chorzów będzie trenował w słonecznej Italii

Obrońca Ruchu Chorzów będzie trenował w słonecznej Italii
Franke uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników Ruchu.fot. Ruch Chorzów

Kolejny wychowanek chorzowskiego Ruchu znalazł się na radarze zagranicznego klubu. Młody obrońca udał się wczoraj na testy do włoskiej Bolonii.

Wczoraj za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klub z ul. Cichej 6 poinformował, że niespełna 16-letni Antonii Franke uda się na testy do włoskiego klubu Bologna FC. Defensor będzie trenował z tamtejszą drużyną U17 do najbliższego piątku.

– Byłem zaskoczony tym zaproszeniem, bo Bologna FC ma jedną z najlepszych akademii we Włoszech. Dla mnie to olbrzymie wyróżnienie i szansa na pokazanie się, spróbowania swoich sił w dużym, zachodnim klubie – komentuje Franke na łamach strony ksruch.com.

Antonii Franke przyszedł na świat 30 września 2006 roku. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w zespole UKS Ruch Chorzów, do tej pory grał jako środowy obrońca w drużynach juniorskich, a także rezerwach. Pod koniec 2021 roku związał się z 14-krotnym Mistrzem Polski pierwszą profesjonalną umową, która obowiązuje do końca 2024 r. W pierwszej drużynie Ruchu debiutował meczu Pucharu Polski ze Zniczem Pruszków. Franke ma za sobą także powołania na zgrupowania Reprezentacji Polski U16.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa