Reklama:


Clearex rozpoczyna ligę. „Liczę, że ten sezon będzie lepszy”

Clearex rozpoczyna ligę. „Liczę, że ten sezon będzie lepszy”
Szymon Łuszczek, kapitan Cleareksu, rozpocznie w niedzielę ósmy sezon z chorzowską drużyną w Futsal EkstraklasieFot. Adrian Ślązok

W poprzedniej edycji Futsal Ekstraklasy Clearex przez długi czas musiał walczyć o utrzymanie, ale po udanym finiszu zameldował się na siódmym miejscu. Jak będzie w kolejnym sezonie? Rozmawialiśmy o tym z Szymonem Łuszczkiem, kapitanem zespołu.

Futsal Ekstraklasa startuje już w piątek – meczem beniaminka AZS UŚ Katowice z wicemistrzem Polski Rekordem Bielsko-Biała. Futsalowcy Cleareksu Chorzów na pierwszy występ będą musieli poczekać do niedzieli. 28 sierpnia o godz. 16.00 zagrają na wyjeździe z Red Dragons Pniewy (ósmym zespołem poprzedniego sezonu)

– Ostatnio źle nam się tam nie grało, aczkolwiek potrafiliśmy tam pojechać w mocnym składzie i dostać 0:6 (we wrześniu 2018 r. – przyp. red.). Myślę, że to będzie dobry początek w wykonaniu Cleareksu i tę dobrą grę będziemy potrafili ciągnąć przez cały sezon, a nie tak jak w tamtym sezonie – w kratkę. Liczę, że ten sezon będzie lepszy – rozpoczął rozmowę z „Chorzowianinem” Szymon Łuszczek, kapitan chorzowian.

W ostatnim sparingu przed ligą – z Sośnicą Gliwice – Clearex wprawdzie strzelił osiem goli, ale… tyle samo stracił. Szymon Łuszczek nie sugeruje się tym wynikiem i zapowiada, że w Pniewach należy spodziewać się innego przebiegu spotkania.

– Nie przykładałbym wagi do tamtego wyniku. Okres przygotowawczy był dość krótki, ale intensywny, graliśmy dużo sparingów, było dużo jednostek treningowych. Teraz mieliśmy tydzień na to, żeby organizm odpoczął. Myślę, że w Pniewach będzie całkiem inny mecz. Stawiałbym na niski wynik, na naszą korzyść – dodaje Łuszczek.

Dla 39-letniego zawodnika będzie to już ósmy sezon w chorzowskim zespole. Wywalczył z nim Puchar Polski oraz brązowy medal w Ekstraklasie. Jaki cel stawia przed nadchodzącym sezonem?

– Na pewno głównym celem będzie „ósemka”, awans do fazy play off. Tam zaś wszystko może się zdarzyć – podkreśla.

Przypomnijmy, że „play offy” przywrócono do Ekstraklasy po siedmioletniej przerwie. Po rundzie zasadniczej osiem najlepszych ekip powalczy o mistrzostwo Polski.

Clearex przystąpi do rozgrywek z nieco zmienioną kadrą. Odeszli: bramkarz Mateusz Bednarczyk oraz Mykyta Możejko, zaś trzy nowe twarze w chorzowskim zespole to: bramkarz Kacper Burzej (BSF Bochnia), Paweł Barański (Sośnica Gliwice) oraz Łukasz Biel (wypożyczony z Rekordu Bielsko-Biała).

– Nowi zawodnicy są doświadczeni, rozegrali dużo meczów w Ekstraklasie. Łukasz Biel to wielokrotny mistrz Polski w Rekordzie. Każdy z tych zawodników będzie wzmocnieniem naszego zespołu – kończy kapitan chorzowian.

Mecz Red Dragons Pniewy – Clearex Chorzów będzie transmitowany przez WP Pilot (kanał Futsal Ekstraklasa 1, transmisja płatna).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości