Reklama:


Ruszyła 4. edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest 7 chorzowskich projektów

Ruszyła 4. edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest 7 chorzowskich projektów
Głosowanie zakończy się w trzecim tygodniu września.fot. MBO

W tegorocznej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego znalazło się kilka chorzowskich projektów. Sprawdźcie sami i oddajcie cenne głosy!

Ruszyła już 4. edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Projekty można było zgłaszać w puli ekologicznej EKO oraz w grupie podregionalnej – REGIO. Pierwsza z nich obejmuje całość województwa, na którą przeznaczona jest połowa środków. Druga natomiast dotyczy siedmiu grup powiatów. Chorzów znalazł się w grupie nr 5 razem z Piekarami Śląskimi, Rudą Śląską, Siemianowicami Śląskimi, Świętochłowicami oraz Zabrzem. Głosowanie nad poszczególnymi projektami odbywa się w systemie elektronicznym TUTAJ. Każdy mieszkaniec (również małoletni pod nadzorem opiekunów) może zagłosować tylko raz i przyznać maksymalnie 6 punktów.

– Punkty przyznawane są osobno na zadania w ramach puli EKO oraz osobno na zadania w ramach puli REGIO. W ramach puli EKO każdy mieszkaniec może przyznać maksymalnie 3 punkty. W ramach puli REGIO każdy mieszkaniec może również przyznać maksymalnie 3 punkty – czytamy w regulaminie MBO.

Głosowanie trwa od 24 sierpnia do 12 września br.

Chorzowianie mają w czym wybierać

Dokładnie 7 projektów zgłoszony do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego dotyczy naszego miasta. Pierwsze dwa znajdują się w puli ekologicznej. Mowa w nich o zagospodarowaniu parku na terenie Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie oraz stworzenia nowego domu dla otocjonów z ZOO.

W puli REGIO chorzowianie mogą zainteresować się takimi propozycjami jak:

  • cykl prozdrowotnych i proekologicznych spacerów po Żabich Dołach
  • cykl zawodów dla dzieci Brazylijskiego Jiu Jitsu
  • budowa podjazdów dla niepełnosprawnych na obszarze Stadionu Śląskiego
  • zajęcia samoobrony i sportów walki dla dzieci i młodzieży
  • film dokumentalny o Parku Śląskim

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości