Puchar Polski dosłownie zawita do Chorzowa. Trofeum pojawi się już w czwartek

Puchar Polski dosłownie zawita do Chorzowa. Trofeum pojawi się już w czwartek
Kibice będą mogli na żywo zobaczyć puchar, który jest marzeniem wielu zawodników.fot. PZPN

Niebiescy szykują się do czwartkowych Wielkich Derbów Śląska. Mecz w ramach Pucharu Polski jest ogromnym wydarzeniem dla wszystkich sympatyków Ruchu. Na własne oczy będą oni mogli zobaczyć trofeum. `

Po przejściu rundy wstępnej Pucharu Polski, w której chorzowianie pokonali Znicza Pruszków los skojarzył 14-krotnego Mistrza Polski z odwiecznym rywalem – Górnikiem Zabrze. Tym samym ponownie oba zespoły rozegrają Wielkie Derby Śląska, których zapowiedź już od kilku tygodni elektryzuje sympatyków obu drużyn. Mecz odbędzie się już w najbliższy czwartek, tj. 1 września o godzinie 20.30 na stadionie przy ul. Cichej 6.

Trofeum zawita do Chorzowa

Organizatorzy Pucharu Polski, którym jest Polski Związek Piłki Nożnej wspólnie ze sponsorem tytularnym rozgrywek – Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie – przygotowali prawdziwą gratkę dla wszystkich kibiców. Trofeum zawita do wielu miast na terenie kraju, oczywiście tych, których drużyny rywalizują w turnieju. W związku z tym puchar pojawi się w Chorzowie już 1 września. Najpierw mobilna strefa zostanie zorganizowana na rynku od 12.00 do 16.00, a następnie przeniesie się na stadion Ruchu i zostanie otwarta od 18.30 do 21.30.

Oprócz możliwości obejrzenia trofeum, na wszystkich fanów czekają także liczne atrakcje. Przybyli będą mogli wziąć udział w konkursach. Nagrodami będą wejściówki na Wielkie Derby Śląska. Dodatkowo każdy będzie mógł wykonać sobie zdjęcie z pucharem, otrzymać pamiątkowe gadżety, a dla najmłodszych przewidziane są animacje.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa