W dobrych nastrojach przed trudnym tygodniem. „W tej lidze nie ma łatwych spotkań”

W dobrych nastrojach przed trudnym tygodniem. „W tej lidze nie ma łatwych spotkań”
Jarosław Skrobacz zapowiada, że jego zespół stoi przed naprawdę trudnym tygodniem.fot. Marcin Bulanda - PressFocus

Drużyna prowadzona przez Jarosława Skrobacza ponownie zasiadła w fotelu wicelidera Fortuna 1. Ligi. Wszystko za sprawą sobotniej wygranej z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.

Niebiescy w ubiegłą sobotę wywalczyli cenne trzy punkty po niezwykle zaciętym meczu z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Zwycięstwo Niebieskim dały bramki strzelone przez Patryka Sikorę oraz Tomasza Swędrowskiego. Sztab szkoleniowy oraz zawodnicy z pewnością mogą mieć powody do zadowolenia biorąc pod uwagę fakt, że Słonie są jedną z lepszych drużyn w ligowej stawce i jako spadkowicz z Ekstraklasy z pewnością chcą szybko wrócić do krajowej elity.

Radoslav Latal – trener Termaliki Bruk-Bet Nieniecza

Musimy pogratulować Ruchowi. Dzisiaj zagrali bardzo dobry mecz. My weszliśmy dobrze w te spotkanie. Nie funkcjonował nam trochę środek pola. Przy pierwszej bramce straciliśmy futbolówkę w ważnym miejscu, a wiemy że Ruch dobrze strzela z dystansu. Zdobyliśmy bramkę z karnego. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że chcemy lepiej grać, przede wszystkim jeden na jednego, kończyć to dośrodkowaniem. Wyszliśmy na boisko i zrobiliśmy drugi błąd. Straciliśmy piłkę. Ruch to wykorzystał i walczyliśmy o remis, jednak nie zagraliśmy dobrze.

Jarosław Skrobacz – trener Ruchu Chorzów

Trudny mecz, bardzo trudny. W tej lidze nie ma łatwych spotkań i doskonale o tym wiemy. Czy startuje się z pozycji zdecydowanego faworyta, czy tak jak my jako beniaminek chcemy tych punktów zrobić jak najwięcej. W każdym meczu chcemy o nie walczyć. Zrobiliśmy to z olbrzymim zaangażowaniem, ale też z dużą realizacją zadań taktycznych. Znamy silne strony Termaliki. To jeden z lepszych zespołów w tej lidzie i to tylko nasze zwycięstwo jeszcze bardziej dowartościowuje. Dziękuje chłopakom, naprawdę zostawili masę zdrowia na boisku. Dowieźliśmy to zwycięstwo, bo w dwóch poprzednich spotkaniach u siebie nam to uciekło. Dzisiaj było najtrudniej, a udało się wygrać. Cieszymy się, czeka nas ciężki tydzień ale na pewno w lepszych nastrojach.

Patryk Sikora – Ruch Chorzów

Myślę, że wszyscy zostawiliśmy bardzo dużo zdrowia na boisku, wszyscy dali z siebie sto procent. Jakby nie było Termalika to jest spadkowicz z Ekstraklasy, bardzo dobry zespół i personalnie było to widać na boisku. Są z tego trzy punkty, cieszę się, że nam się to udało z dobrym rywalem.

Marcel Błachewicz – Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Na pewno w momencie gdy są całe trybuny zapełnione, to lepiej się gra i dla nas i dla drużyny gospodarzy. Lepsze jest to uczucie gdy wygrywasz takie mecze. Teraz się niestety nie udało, ale za dwa dni mamy kolejne spotkanie z Legią u siebie i teraz musimy się tylko na tym skupić.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa