Bramkarz Cleareksu z interwencją kolejki. Ale to wyciągnął! (wideo)

Bramkarz Cleareksu z interwencją kolejki. Ale to wyciągnął! (wideo)
Wydawało się, że musi paść gol dla zespołu z Pniew, ale Kacper Burzej z Cleareksu zdążył wybić piłkę sprzed liniiFot. Facebook.com/futsalekstraklasa

Clearex przegrał na inaugurację Futsal Ekstraklasy w Pniewach z Red Dragons, ale jest też i dobra wiadomość. Golkiper chorzowian Kacper Burzej został wyróżniony za kapitalną paradę.

Burzej, który latem tego roku trafił do Chorzowa z BSF Bochnia, zadebiutował w Cleareksie w niedzielnym spotkaniu z Red Dragons Pniewy. Trzykrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki (Clearex uległ 1:3), ale także kilka razy zapobiegł utracie bramki. Tak było m.in. w pierwszej połowie, jeszcze przy stanie 0:0.

Golkiper Cleareksu obronił silne uderzenie Mateusza Kosteckiego. Na raty. Po pierwszej interwencji chorzowianina piłka wolno toczyła się w stronę bramki. Burzej zdołał się jednak poderwać z parkietu i wybić ją tuż przed linią.

Futsal Ekstraklasa wybrała pięć interwencji bramkarzy z 1. kolejki Futsal Ekstraklasy i zaprosiła internautów do głosowania. Ci zaś w komentarzach na Facebooku wybierali swojego faworyta. Najwięcej głosów otrzymał właśnie Kacper Burzej.

Zobacz interwencję 1. kolejki Futsal Ekstraklasy

W najbliższy weekend, w 2. kolejce, Clearex Chorzów będzie pauzować (w Ekstraklasie występuje 15 zespołów, po wycofaniu ekipy Gredar Fit-Morning Brzeg). Podopiecznych Andrzeja Szłapy zobaczymy w akcji 10 września, w wyjazdowym meczu ze Słonecznym Stokiem Białystok.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa