Reklama:


Poradnia geriatryczna w ZSM działa na pełnych obrotach

Poradnia geriatryczna w ZSM działa na pełnych obrotach
Poradnia działa już od sierpnia.fot. ZSM Chorzów

W historii Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie nadszedł kolejny ważny dzień, istotny również dla seniorów. Ruszyła działalność poradni geriatrycznej.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie rozpoczęła funkcjonowanie poradnia geriatryczna. Dokładnie 20 lipca OW NFZ ogłosił rozstrzygnięcie konkursu poprzedzającego zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Dzięki temu możliwe stało się uruchomienie wspomnianej komórki. W ZSM mogą mówić o wielkim sukcesie, bowiem ze zgłoszonych ośmiu podmiotów wygrana przypadła tylko dwóm.

– Od sierpnia bieżącego roku w naszym szpitalu zaczęła funkcjonować poradnia geriatryczna. Jest ona dedykowana pacjentom powyżej 60. roku życia. Głównie dla osób z wieloma schorzeniami i problemami. Takich pacjentów serdecznie zapraszamy – mówi Ewa Swołek-Socha, specjalista geriatrii.

Jest ona umieszczona w budynku, gdzie znajduje się także Oddział Geriatryczny, z którym będzie ściśle współpracować.

– Poradnia działa w oparciu o oddział geriatrii. W razie rzeczywistej potrzeby zawsze możemy pacjenta skierować do leczenia na oddział – zapowiada Swołek-Socha.

Poradnia działa w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, więc do skorzystania z jej usług konieczne jest posiadanie skierowania od lekarza rodzinnego. Proces zapisów prowadzony jest telefonicznie pod numerem 32 349 97 06

– Z racji tego, że poradnia pracuje od niedawna, to terminy wizyt są bardzo krótkie. Kolejne będą ustalane w razie potrzeby. Podchodzimy do pacjenta holistycznie, więc pierwsza wizyta trwa około godziny – tłumaczy Swołek-Socha.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości