Mecz z Zagłębiem bez ważnego ogniwa. Kolejni zawodnicy coraz bliżej zawieszenia

Mecz z Zagłębiem bez ważnego ogniwa. Kolejni zawodnicy coraz bliżej zawieszenia
Napastnik Ruchu opuści wazne ligowe spotkanie.fot. Marcin Bulanda/PressFocus

Już w piątek Niebiescy przystąpią do kolejnego ligowego wyzwania. Ruch podejmie przy Cichej Zagłębie Sosnowiec. W składzie 14-krotnego Mistrza Polski zabraknie jednak ważnego ogniwa.

W ubiegłą niedzielę podopieczni Jarosława Skrobacza sprostali niełatwemu zadaniu, jakim był ligowy mecz z Podbeskidziem. Chorzowianie po czwartkowych Wielkich Derbach Śląska mieli na przygotowanie do spotkania z Góralami dwa dni mniej w przeciwieństwie do gospodarzy. Mimo to 14-krotny Mistrz Polski przywiózł z Bielska-Białej cenne trzy punkty.

Bez „Szczepka” w hitowym meczu z Zagłębiem

Zwycięstwo w niedzielnej rywalizacji zapewnił Ruchowi Daniel Szczepan. Napastnik trafił do siatki rywali w 68. minucie. Istotne okazało się także zdarzenie z 29. minuty. Wówczas to zawodnik Niebieskich otrzymał żółtą kartkę, a co za tym idzie jasne stało się, że przekroczył ich limit. Taki stan rzeczy oznacza, że Jarosław Skrobacz będzie musiał poradzić sobie bez Szczepana w nadchodzącym meczu z Zagłębiem Sosnowiec, który również wywołuje spore emocje wśród kibiców.

Dodatkowo uważać musi także Konrad Kasolik. Podstawowy obrońca Ruchu ma na swoim koncie 3 żółte kartki. W przypadku otrzymania kolejnej podczas meczu z Zagłębiem nie będzie on mógł wystąpić 16 września w wyjazdowej rywalizacji z krakowską Wisłą.

Kartki w zespole Ruchu (tylko liga):

4 – Daniel Szczepan
3 – Konrad Kasolik
2 – Filip Nawrocki, Jakub Piątek, Remigiusz Szywacz
1 – Łukasz Janoszka, Łukasz Moneta, Tomasz Swędrowski, Przemysław Szur

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa