Dobra wiadomość przed startem Superligi. Sponsor zostaje z „Niebieskimi”

Dobra wiadomość przed startem Superligi. Sponsor zostaje z „Niebieskimi”
Podobnie jak w poprzednim sezonie Niebieskie (na zdjęciu Marcelina Polańska) grać będą z logo Węglokoksu na koszulkachFot. Marcin Bulanda

Już za dwa dni piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów rozegrają pierwsze spotkanie po powrocie do PGNiG Superligi Kobiet. Podobnie jak w poprzednim sezonie klub będzie wspierać Węglokoks S.A.

Zbliża się wielki moment dla KPR Ruch Chorzów. W piątek (9 września, godz. 19.00) „Niebieskie” rozegrają – po rocznej przerwie – pierwszy mecz na najwyższy szczeblu krajowym, w PGNiG Superlidze Kobiet. Przeciwnika mają z najwyższej półki: to brązowy medalista ubiegłego sezonu KPR Gminy Kobierzyce, a do tego drużyna Walentyna Wakuły będzie występować w roli gościa.

Tuż przed startem sezonu dobrą wiadomość przekazał chorzowski klub. Ruch przedłużył o kolejny rok umowę z jednym z głównych sponsorów – Węglokoks S.A. Logo firmy znajdzie się na przodzie koszulki meczowej „Niebieskich” (obok logo innego sponsora – Alby).

– Dziękujemy firmie Węglokoks S.A. za owocny rok współpracy. Bardzo nam miło, że taka marka będzie nadal grać z „Niebieskimi” i to w tak ważnym dla nas sezonie. Po rocznej przerwie wracamy bowiem do PGNiG Superligi Kobiet – mówi prezes KPR Ruch Chorzów Krzysztof Zioło.

Węglokoks S.A. to silna marka zrzeszająca przedsiębiorstwa z sektora górniczego, hutniczego, energetycznego i logistycznego, największy w Polsce eksporter węgla energetycznego, operator logistyczny i handlowy.

KPR Ruch – dziewięciokrotny mistrz Polski – nawiązał współpracę z Węglokoksem przed rokiem. „Niebieskie” promowały sponsora w rozgrywkach I ligi, a także w czesko-słowackiej MOL Lidze (zagraniczna przygoda nie będzie kontynuowana w tym sezonie).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa