Reklama:


KPR Ruch pochwalił się kolejnym sponsorem

KPR Ruch pochwalił się kolejnym sponsorem
W meczu w Kobierzycach piłkarki Ruchu (rzuca Paula Masiuda) po raz pierwszy zagrały z logotypem firmy Tauron na koszulkachFot. Biuro Prasowe PGNiG Superligi Kobiet/KPR Gminy Kobierzyce

W pierwszym meczu sezonu PGNiG Superligi Kobiet – w Kobierzycach – na koszulkach piłkarek Ruchu widniało logo nowego sponsora. Klub podpisał umowę z firmą Tauron.

Jeszcze przed pierwszym spotkaniem o punkty w PGNiG Superlidze Kobiet dziewięciokrotny mistrz Polski pochwalił się nową umową sponsorską, która będzie obowiązywać w sezonie 2022/23. Do grona sponsorów strategicznych KPR Ruch Chorzów dołączyła firma Tauron.

Grupa Tauron jest największym dystrybutorem energii elektrycznej w Polsce. Jest też drugim co do wielkości jej producentem i sprzedawcą w kraju oraz największym dostawcą ciepła na Górnym Śląsku. Holding kontroluje ok. 29 proc. polskich zasobów energetycznego węgla kamiennego.

Współpraca „Niebieskich” z Tauronem trwa już od pewnego czasu, ale dotychczas jej zakres był nieco inny.

– Tauron współpracuje z nami już od wielu lat. Dotychczas dotyczyło to głównie juniorek oraz inicjatyw skierowanych do dzieci i młodzieży, a teraz wsparcie otrzyma pierwsza drużyna – powiedział spółki KPR Ruch Chorzów Krzysztof Zioło.

Tauron wspierał m.in. drużynę juniorek KPR Ruch Chorzów, gdy ta sięgała po mistrzostwo Polski trzy razy z rzędu (w latach 2015-17). Z kolei 1 czerwca br. chorzowski klub zorganizował „Niebieski Dzień Dziecka z Tauronem”- imprezę dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 21 w Chorzowie.

– Pomoc Tauronu bez wątpienia przyczyniła się do osiągnięciu sukcesów drużyny juniorek. Mamy nadzieję, że teraz podobnie współpraca będzie miała wpływ na rozwój zespołu występującego w Superlidze – dodał Krzysztof Zioło.

Piłkarki Ruchu po raz pierwszy wystąpiły z logotypem firmy Tauron na koszulkach w piątkowym meczu wyjazdowym z KPR Gminy Kobierzyce. Uległy trzeciej drużynie poprzedniego sezonu 22:45. Pierwszych punktów w elicie szukać będą w kolejnym spotkaniu, tym razem u siebie ze Startem Elbląg (18 września, godz. 18.00).

Przypomnijmy, że kilka dni temu władze Ruchu ogłosiły podpisanie umowy z innym sponsorem – firmą Węglokoks.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości