Reklama:


„O takich spotkaniach często się mówi, że wynik lepszy niż gra”. Komentarze po meczu Ruch – Zagłębie

„O takich spotkaniach często się mówi, że wynik lepszy niż gra”. Komentarze po meczu Ruch – Zagłębie
Trener Jarosław Skrobacz po dobrych wyniach zespołu musi tonować nastroje.fot. Marcin Bulanda - PressFocus

Wygrana Ruchu Chorzów z Zagłębiem Sosnowiec zapewniła drużynie Jarosława Skrobacza fotel lidera. Głos po spotkaniu zabrali zawodnicy oraz trenerzy.

Artur Skowronek – trener Zagłębia Sosnowiec

Uważam, że zagraliśmy dobry mecz, który przegrywamy. Dlatego jest bardzo gorzko u nas w szatni. Bardzo nam zależało na zwycięstwie. Chcieliśmy dać dużo radości sobie i naszym kibicom. Popełniliśmy prosty błąd przy pierwszej bramce, który napędził drużynę Ruchu. Szybko się otrzepaliśmy i stwarzaliśmy sytuacje. Nie myślę tutaj tylko o rzucie karnym, ale z perspektywy całego meczu może był to kluczowy moment, bo byśmy może jeszcze lepiej zafunkcjonowali w drugiej połowie. Z drugiej strony drużyna dobrze wchodzi w tą drugą połowę. Znowu tworzymy sytuacje bardzo dobre, gdzie po prostu nie kończymy ich. Trochę szczęścia też zabrakło, dwie poprzeczki. To wszystko składa się na przegraną. Myślę, że było sporo zaangażowania, determinacji i aspektów piłkarskich, które nie dały punktów. Mam nadzieję, że to jednak dobry prognostyk na przyszłość. Trzeba odrabiać ten punkty już w najbliższym meczu u siebie z Chojnicami. Gratuluję przeciwnikowi, gratuluję liderowi

Jarosław Skrobacz – trener Ruchu Chorzów

Strasznie trudne spotkanie dla nas. Oglądałem kilka razy Zagłębie w tym sezonie i myślę, że to był jeśli nie tylko dobry, to kto wie czy nie najlepszy mecz Zagłębia. W sytuacja które były nie potrafiliśmy się wybronić, było groźnie pod naszą bramką, było zamieszanie. Z drugiej strony nasza ogromna determinacja i zaangażowanie pozwalały nam wychodzić z groźnymi kontratakami. Brakowało nam trochę jakości, dokładności, może niekiedy werwy i krzepkości w wyprowadzeniu ataku. Ogólnie tak jak mówię mecz bardzo trudny, ciężkie, o takich spotkaniach często się mówi, że wynik lepszy niż gra, ale ja się na to naprawdę nie obrażam. Co z tego, że niekiedy grasz, zostawiasz piękne wrażenie artystyczne, a nie masz punktów. Dzisiaj te punkty wyszarpaliśmy i ten zespół zasługuje na ogromne słowa uznania.          

Tomasz Swędrowski – Ruch Chorzów

Pokazaliśmy charakter. W końcówce strzeliliśmy bramkę, a nie tak jak wcześniej, że ją traciliśmy. Cieszymy się ze zwycięstwa, to był ciężki mecz. Było dużo niedokładności z naszej strony, ale to my wykorzystaliśmy swoje sytuacje i pokazaliśmy jakość podczas wykończenia. Mieliśmy też szczęście, ale ono sprzyja lepszym.

Kacper Michalski – Ruch Chorzów

Możliwe, że to było jedno z najtrudniejszych spotkań. Zagłębie miało całkiem fajny pomysł na ten mecz. Punkty zostają u nas i to cieszy najbardziej. Takie mecze nieraz trzeba rozgrywać i najważniejsze, że jesteśmy drużyną, dajemy z siebie wszystko, strzelamy bramki i wygrywamy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości