Chorzowska Liga Futsalu: kiedy ruszy sezon i ile drużyn w nim zagra?

Chorzowska Liga Futsalu: kiedy ruszy sezon i ile drużyn w nim zagra?
20 drużyn rywalizować będzie w Chorzowskiej Lidze Futsalu w sezonie 2022/23Fot. Chorzowianin.pl

Wiele sezonów Chorzowskiej Ligi Futsalu rozpoczynało się we wrześniu, tym razem jednak drużyny muszą poczekać na pierwszy mecz nieco dłużej. Mamy dla Was najważniejsze informacje o nowej edycji rozgrywek.

W poprzednich latach, głównie przed pandemią, w połowie września drużyny uczestniczące w ChLF albo były już po pierwszym meczu, albo miały go lada moment rozegrać. W 2021 r. liga ruszyła nieco później, w połowie października. A jak będzie z 37. sezonem miejskich rozgrywek futsalowych?

Sezon 2022/23 zainaugurowany zostanie w weekend 22-23 października. Z informacji, jakie otrzymaliśmy w Miejskim Ośrodku Rekreacji i Sportu wynika, że w tym roku odbędzie się prawdopodobnie ok. siedmiu kolejek, pozostałe zaś rozegrane zostaną w 2023 r.

Lista zgłoszeń do rozgrywek została już zamknięta. W pierwszej lidze – podobnie jak przed rokiem – wystąpi 10 zespołów. Identyczna będzie liczba zespołów w drugiej dywizji. Do „ósemki”, która grała w poprzedniej edycji, dołączą dwie nowe ekipy: jedna z nich skupiona będzie wokół dawnej WSB, druga zagra pod nazwą Blue Biadacz.

Format rozgrywek nie uległ zmianie – drużyny będą rywalizować w systemie mecz i rewanż, łącznie odbędzie się 18 kolejek.

Spotkanie organizacyjne z udziałem przedstawicieli drużyn zaplanowane zostało na 26 września o godz. 16.30 (w Kompleksie Sportowym „Hajduki”).

Przypomnijmy, że tytułu mistrzowskiego broni Irex Gaz, który ma na koncie najwięcej zwycięstw – aż dziewięć.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa