Reklama:


Chorzowski Skansen wydał wyjątkowy kalendarz na przyszły rok

Chorzowski Skansen wydał wyjątkowy kalendarz na przyszły rok
Zdjęcia zamieszczone w kalendarzu naprawdę robią ogromne wrażenie.fot. Skansen Chorzów

Jeżeli szukacie wyjątkowego kalendarza na rok 2023, to chorzowski Skansen przygotował ciekawą propozycję.

Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie poinformowało o wydaniu kalendarza na rok 2023. Zawiera on zdjęcia ukazujące piękno ekspozycji. Znajdziemy na nich m.in. zagrodę z Frydka, chałupy z Łaz i komorowa, zagrodę z chałupą z Krasów, szkoła z Wapienicy czy spichlerz
z Bojanowa.

– Do kalendarza na 2023 rok zaproponowaliśmy wybór zdjęć które pokazują urodę zarówno muzealnych obiektów – zagród, chałup, spichlerzy – jak i przyrody, która je otacza. Potwierdził się zresztą powszechny pogląd naszych gości i przyjaciół, że muzeum wygląda znakomicie o każdej porze roku i za każdym razem zaskakuje swoją różnorodnością – mówi Marcin Gaweł, kierownik Działu Promocji i Organizacji Imprez.

Zamieszczone w kalendarzu fotografie są autorstwa Adama Mikosza. Jest on pracownikiem Skansenu, a dodatkowo od wielu lat zajmuje się prowadzeniem warsztatów fotograficznych.

– Muzeum Etnograficzne w Chorzowie jest doskonałym miejscem by rozpocząć swoją przygodę z fotografią a jednocześnie by doskonalić swój warsztat. Jedno jest pewne, zdjęcia wykonane tutaj z pewnością przyniosą wiele satysfakcji a to motywuje do dalszych twórczych poszukiwań – mówi Adam Mikosz.

Kalendarze można zakupić w kasie znajdującej się przy wejściu do Skansenu, w cenie 25 zł. Możliwy jest także nabycie go w e-sklepie, wówczas całkowity koszt wraz z przesyłką wyniesie 40 zł

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości