Reklama:


Nie żyje Jolanta Kopiec. Była dyrektorka chorzowskiego zoo odeszła w wieku 70 lat

Nie żyje Jolanta Kopiec. Była dyrektorka chorzowskiego zoo odeszła w wieku 70 lat
Dzisiejsza informacja wywołała ogromny smutek nie tylko w chorzowskim zoo.fot. Śląski Ogród Zoologiczny

Niestety piątek rozpoczął się od bardzo przykrej informacji. W wieku 70 lat odeszła od nas była dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego Jolanta Kopiec.

Wszyscy z ogromnym smutkiem przyjęli wiadomość o śmierci Jolanty Kopiec, wieloletniej dyrektorki chorzowskie zoo. Wspomnianą funkcję pełniła przez ponad dekadę, dokładnie w latach 2008 – 2020. Jej działanie charakteryzowało się ogromnym zaangażowaniem, a także stawianiem na pierwszym miejscu dobra zwierząt, które zmarła kochała ponad wszystko.

Jolanta Kopiec dbała także o ciągły rozwój ogrodu. Liczne modernizacje i działania zostały zauważone zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Czego dowodem jest akredytacja i status pełnoprawnego członka EAZA tj. Europejskiego Stowarzyszenia Ogród Zoologicznych i Akwariów, które chorzowskie zoo otrzymało w 2020 roku. Za najważniejsze inwestycje przeprowadzone w okresie pełnienia przez Jolantę Kopiec funkcji dyrektorki należy uznać przebudowie zaplecza Akwarium, budowa pawilonów żyraf, nosorożców, basenu pingwinów, przekształceniu pawilonu Ptaków w Pawilon Egzotyczny z hala wolnych lotów oraz ekspozycją krokodyli. Podjętych zostało także wiele ważnych decyzji administracyjnych, a do chorzowskiego zoo stale były sprowadzone nowe gatunki zwierząt.

Oprócz pełnienia wspomnianej funkcji Jolanta Kopiec była w przeszłości także radną Sejmiku Województwa Śląskiego oraz radną Siemianowic Śląskich.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa