Zespoły „Warhlack” i „Memento Mori” rozpoczną sezon Otwartej Sceny Artystycznej w SDK

Zespoły „Warhlack” i „Memento Mori” rozpoczną sezon Otwartej Sceny Artystycznej w SDK
Zespół Warhlack gwaratnuje solidną dawkę mocnej muzyki.fot. Warhlack Facebook

Przed nami rozpoczęcie Otwartej Sceny Artystycznej w Starochorzowskim Domu Kultury. Na początek czeka na nas dawka mocnego brzmienia.

Otwarta Scena Artystyczna to inicjatywa dzięki której zespoły niemające do tej pory szans na występy przed szerszą publiką mogły zmienić ten stan rzeczy.

– Raz w miesiącu będziemy organizować koncerty pod szyldem OSA „Scena dla młodych” na których zespół, solista lub grupa będą prezentować swoją twórczość autorską bądź coverową – mówi Anna Bratek, koordynator ds. promocji i PR w SDK.

Jedyne, co należy zrobić to wysłać kartę zgłoszenia wraz z kilkuminutowym nagraniem wideo. Można to robić przez cały sezon 2021/2022. Informację o zakwalifikowaniu artyści otrzymają na minimum miesiąc przed występem.

Mocne brzmienie na dobry początek

Rozpoczęcie sezonu odbędzie się już 23 września o godzinie 20.30. Na scenie SDK-u zrobi się naprawdę głośno, bowiem czekają nas występy dwóch zespołów metalowych. Pierwszym z nich jest krakowsko-śląskie trio „Memento Mori”.

– Energetyczne autorskie kompozycje wraz z niebanalnymi tekstami w języku ojczystym tworzą niełatwą do zaszufladkowania mieszankę, którą zespół opisuje po prostu jako CZAD – czytamy w zapowiedzi.

Druga kapela nosi nazwę „Warhlack” z południowej dzielnicy Katowic.

– Zapach wilgotnej benzyny, unoszący się w ciasnym garażu, rozpycha się między motorem a kosiarką. Na półce, gdzie trzymane są stare linki i manetki, ktoś dorzucił parę pustych butelek. Potargany dywan z przedpokoju wisi zasłaniając okno. Pośrodku w mroku usilnie próbuje się przebić wolframowa żarówka – słaba i brudna do tego. Na ścianie przy bramie do kompletu wmurowano proste zasilanie do wiertarki czy kompresora. Konstruktorzy takich komórek dla pojazdów silnikowych zapewne nie spodziewali się, że staną się one mekką dla kapel metalowych, a jedną z nich, o zgrozo – jest zespół WARHLACK – w unikatowy sposób przedstawia się zespół.

Koszt biletu wynosi 15 zł. Wszystkie niezbędne informacje można otrzymać kontaktując się pod adresem e-mail: majka@chck.pl lub pod numerem telefonu 32 247 39 56

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa