Reklama:


W Chorzowie poznamy najlepszych fotografów sportowych Polski

W Chorzowie poznamy najlepszych fotografów sportowych Polski
W poprzedniej edycji PKFS Nagrodę Specjalną Miasta Chorzów otrzymał Rafał Rusek - za zdjęcie przedstawiające rywalizację lekkoatletów podczas mistrzostw świata sztafet na Stadionie ŚląskimFot. Materiały Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej

Miasto Chorzów po raz kolejny współorganizuje Polski Konkurs Fotografii Sportowej. 4 listopada w MDK Batory odbędzie się gala wręczenia nagród. W ramach konkursu przewidziano Nagrodę Specjalną Miasta Chorzów, a po jego zakończeniu w naszym mieście będzie można podziwiać zwycięskie fotografie.

12 września rozpoczęła się dziewiąta edycja Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Konkurs składa się z sekcji dla profesjonalistów oraz dla amatorów, a także z kategorii specjalnych. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 października, zaś wyboru zwycięzców dokona (6 października) jury, w skład którego wchodzą praktycy z wieloletnim doświadczeniem oraz miłośnicy sportu.

Po raz kolejny – już piąty z rzędu – gala wręczenia nagród Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej odbędzie się w Chorzowie. W 2018 i 2019 r. autorzy najlepszych fotografii nagradzani byli w kompleksie „Sztygarka”. W 2020 r. – z uwagi na pandemię – gala miała charakter wirtualny. Następnie zaś – tak było przed rokiem i tak będzie w bieżącej edycji – znalazła nowy „dom”. Laureatów poznamy 4 listopada w Miejskim Domu Kultury Batory.

Organizatorami konkursu są Miasto Chorzów oraz sportowa agencja fotograficzna Press Focus.

– Bardzo się cieszę, że kolejny raz mamy okazję wspierać Polski Konkurs Fotografii Sportowej. Gala wręczenia nagród zostanie zorganizowana w Chorzowie, a my przyznajemy nagrodę specjalną za zdjęcie sportowe związaną z naszym miastem. Po gali gościmy wystawę zwycięskich fotografii. To jasny sygnał, że Chorzów sportem stoi i to niezależnie, czy jest się po stronie zawodnika, kibica, trenera, dziennikarza czy jakiejkolwiek innej. Z chęcią wspieramy inicjatywy, które promują szeroko pojęty sport – mówi prezydent miasta Chorzów Andrzej Kotala.

Warto także dodać, że w ramach Nagrody Specjalnej Miasta Chorzów o nazwie „Chorzów wprawia w ruch” wyróżniona zostanie fotografia, którą wykonano na terenie miasta lub w konkretny sposób do Chorzowa nawiązuje.

– Chorzów gości tyle wspaniałych wydarzeń sportowych, że nie mam cienia wątpliwości, że wykonano w tym mieście wiele świetnych zdjęć. Podobnie jak w poprzednich latach przy wyborze zwycięzcy w naszej kategorii mamy raczej do czynienia z klęską urodzaju, niż z brakiem zgłoszeń. Dlatego jestem spokojny o poziom zwycięskiego zdjęcia i już nie mogę się doczekać, aż będę mógł przejrzeć zgłoszone prace – powiedział Norbert Barczyk z agencji Press Focus, współorganizator konkursu.  

Regulamin konkursu oraz formularz do zgłaszania prac można znaleźć na stronie pkfs.pl

– Zachęcam wszystkich, profesjonalistów i amatorów fotografii sportowej, do wysłania zgłoszenia. Podobnie jak w sporcie, tak i w naszym konkursie, wygrywają najlepsi, ale wszystkim gwarantujemy emocje sięgające zenitu – szczególnie podczas finałowej gali i ogłaszania zwycięzców – dodaje Łukasz Laskowski z agencji Press Focus, współorganizator konkursu.  

Dodajmy, że w jury zasiądą: Grzegorz Celejewski („Gazeta Wyborcza”), Rafał Oleksiewicz (Press Focus), Adam Warżawa (Polska Agencja Prasowa), Szymon Sikora (Polski Komitet Olimpijski) oraz Jerzy Kleszcz („Przegląd Sportowy”).

Czytaj także: Zdjęcie z partii szachów zrobiło furorę. Oto najlepsze sportowe fotografie roku

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości