Słabe 30 minut i pościg po przerwie. Ruch nie zapunktował w Koszalinie (zdjęcia)

Monika Ciesiółka (na zdjęciu: w pojedynku ze skrzydłową z Koszalina Emilią Kowalik) została wybrana najlepszą zawodniczką RuchuFot. Biuro Prasowe PGNiG Superligi Kobiet / Młyny Stoisław Koszalin

To był mecz z podtekstami. Jarosław Knopik chciał wykorzystać swoją wiedzę o Ruchu, „Niebieskie” miały zamiar pokrzyżować szyki swojemu byłemu trenerowi. Ostatecznie górą był szkoleniowiec Młynów Stoisław Koszalin. Jego zespół wygrał z Ruchem 25:23.

– Ruch jest mi bliski, ale taki jest sport. Jestem teraz w Koszalinie i będę starał się wykorzystać moją wiedzę o Ruchu – mówił w rozmowie z „Chorzowianinem” Jarosław Knopik, do niedawna trener KPR Ruch, a obecnie Młynów Stoisław Koszalin. – My również znamy jego metody treningowe i taktykę. Widziałam mecze Koszalina i także mogę powiedzieć, że to, co zobaczyłam, znam doskonale – odpowiedziała, na stronie klubowej „Niebieskich”, kapitan chorzowskiego zespołu Karolina Jasinowska.

Trener Knopik od początku zalecił swoim podopiecznym indywidualne krycie Marceliny Polańskiej, rozgrywającej Ruchu. Chorzowiankom sprawiło to trochę problemów, a do tego nie były w stanie upilnować skrzydłowych z Koszalina. Po dwóch golach Aleksandry Zaleśny i trafieniu Żanety Lipok (wychowanki „Niebieskich”) przegrywały 0:3.

Natalia Kolonko rozwiązała w końcu worek z bramkami dla Ruchu, ale za moment Koszalin uciekł na 6:1 (kolejne gole Zaleśny i trafienie Czeszki Kristyny Kubisovej). Warto podkreślić znakomitą postawę Natalii Filończuk, bramkarki Młynów Stoisław, która w pierwszym kwadransie kilka razy stopowała piłkarki z Chorzowa.

Podopieczne Walentyna Wakuły po fatalnym początku zaczęły łapać właściwy rytm. Najpierw Marcelina Polańska, a następnie debiutująca w Ruchu Iryna Morozenko umieszczały piłkę w siatce gospodyń. Później jednak Koszalin cały czas jednak był lepszy o 4-6 bramek (7:3, 10:4, 11:7). Emilia Kowalik ustaliła wynik na 14:8 dla drużyny Jarosława Knopika.

Można tylko żałować, że Ruch w pierwszej części grał zbyt niefrasobliwie i popełniał za dużo błędów. Po przerwie zobaczyliśmy bowiem zupełnie inny zespół. Doskonale między słupkami spisywała się Monika Ciesiółka. Przez prawie siedem minut nie dała się pokonać, a w tym czasie dwa gole rzuciła Natalia Doktorczyk, a trzeciego Marcelina Polańska. Było już tylko 14:11.

Koszalin przełamał się za sprawą Anny Mączki, a następnie kolejnego gola dołożyła najlepsza w tym spotkaniu Zaleśny. Ruch po udanym początku znów wpadł w dołek. Na kwadrans przed końcem było 21:14, ale nasza drużyna ambitnie walczyła do końca. Od stanu 25:19 (53. minuta) nie straciła już bramki, a sama zaczęła zbliżać się do Młynów Stoisław. Michalina Gryczewska, Natalia Kolonko z karnego, Polina Masałowa… Na pięć minut przed syreną Ruch miał tylko trzy gole straty.

Wielka szkoda, że kontratak Jasinowskiej i Stokowiec nie zakończył się kolejną bramką (skrzydłowa przekroczyła linię pola karnego), a po rzucie Masałowej Koszalin uratowała poprzeczka. Jeszcze w ostatniej minucie Stokowiec rzuciła gola nr 23. Mecz zakończył się honorową porażką Ruchu 23:25.

– Szkoda. Myślę, że jakby mecz trwał troszeczkę dłużej, to udałoby nam się dogonić Koszalin. Za dużo błędów w pierwszej połowie, za dużo niecelnych rzutów w stuprocentowych sytuacjach i wynik jest, jaki jest – podsumowała spotkanie Marcelina Polańska, rozgrywająca KPR Ruch Chorzów.

W następnej serii drużyna Walentyna Wakuły, która nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet, podejmie Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Mecz w hali MORiS odbędzie się we wtorek, 4 października (godz. 17.00).

Zobacz zdjęcia z meczu w Koszalinie (Fot. Biuro Prasowe PGNiG Superligi/Młyny Stoisław Koszalin)

MVP meczu – Aleksandra Zaleśny (Koszalin)