Reklama:


Za nami Chorzowski Rajd Rowerowy i podsumowanie 30-lecia MORiS-u

Za nami Chorzowski Rajd Rowerowy i podsumowanie 30-lecia MORiS-u
Szósta edycja rajdu z pewnością na stałe zapisze się w historii MORiS-u.fot. Mariusz Banduch

Ponad 300 uczestników, trzy trasy, wielki piknik i podsumowanie obchodów 30-lecia Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Chorzowski Rajd Rowerowy z pewnością był największym wydarzenie minionej niedzieli w naszym mieście.

Tegoroczna edycja rajdu rowerowego z pewnością mocno zapisze się w historii Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie. Już od samego początku impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na wczorajszym starcie zameldowało się 310 uczestników. Czekały na nich trzy trasy zależne od poziomu zaawansowania – 17, 24 i 31 km. Najwięcej osób zdecydowało się na wybór najdłuższej z nich.

Podczas rowerowych zmagań uczestnicy musieli wykonać także rozmaite zadania, począwszy od rozwiązywania rebusów i zagadek, a kończąc na konkurencjach sprawnościowych. Do tych należała m.in. jazda na unikatowych jednośladach, czy też wyciskanie soku za pomocą – jakżeby inaczej – rowerów.

Oprócz tego na mecie rajdu, która zlokalizowana została na stadionie przy ul. Cichej 6 odbył się wielki piknik, który stanowił podsumowanie obchodów 30-lecia Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie. W organizację tego punktów wydarzenia zaangażowało się wiele klubów sportowych i organizacji, które na co dzień współpracują z MORiS-em. Mogliśmy spotkać przedstawicieli m.in. Ruchu Chorzów, KPR Ruchu Chorzów, Clearexu Chorzów, TS AKS Chorzów czy też DOSiR Sokolni. Wszyscy przygotowali kolejną porcję atrakcji, skierowanych w szczególności dla najmłodszych uczestników.

Podczas pikniku nastąpiło wspomniane podsumowanie jubileuszu 30-lecia oraz zakończenie rajdu. Na ręce uczestników powędrowało wiele nagród. Jedną z nich był pobyt dla dwóch osób w Hotelu Zacisze w Węgierskiej Górce (WIĘCEJ). Fundatorem upominku jest firma ADMIT Spółka z o.o. w Chorzowie (WIĘCEJ), we współpracy z naszą redakcją

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa