Zamieszkać w Czarnej Kamienicy

Zamieszkać w Czarnej Kamienicy

Wśród historycznych zabudowań, przylegających do ulicy Stefana Batorego, wyjątkowo prezentuje się zrewitalizowana kamienica pod numerem 10. Wyróżnia ją czarna, klinkierowa elewacja, która harmonijnie łączy bogatą przeszłość z nowoczesnością i prestiżem.

Czarna Kamienica znajduje się nieopodal Huty Batory, której początki sięgają lat osiemdziesiątych XIX wieku. Sam budynek także ma ponad sto lat, według dokumentacji został oddany do użytku w 1920 roku.

– Śląsk jest już na trwałe związany z “czarnym złotem”, jakim swego czasu był węgiel, wydobywany praktycznie na całym jego terenie. Kawałek tej historii chcieliśmy utrwalić w bryle budynku – mówi Wiktor Łaba, reprezentujący GVL Estate Investment, które na zlecenie prywatnego inwestora zarządzało całym przedsięwzięciem.

Rewitalizacja starej, zniszczonej kamienicy trwała dwa lata – rozpoczęła się w lipcu 2020 roku, a zakończyła w lipcu tego roku. Za niezwykły projekt odpowiada Biuro projektowe “Rese Architekci” pod kierunkiem Piotra Zabłockiego. Obiekt przed remontem i modernizacją miał dwa piętra i około 300 metrów kwadratowych. Po zakończeniu prac adaptacyjnych budynek główny ma już cztery piętra, a oficyna dwa. Łączna powierzchnia to prawie 1000 metrów kwadratowych!

Całość została wykonana z wysokiej jakości materiałów, przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań budowlanych i architektonicznych.

Czarna Kamienica jest w całości przeznaczona pod wynajem, a wszystkie lokale są wykończone “pod klucz”. W budynku dostępne są komfortowe apartamenty. Od kawalerek, mieszkań dwu, trzy i czteropokojowych, po ekskluzywne dwupiętrowe lofty. Każdy apartament został wykonany według indywidualnego projektu, dzięki czemu mieszkania mają swój niepowtarzalny charakter i funkcjonalny styl.

Ponadto, na parterze kamienicy znajdują się dwa lokale usługowe, o metrażu 28 m2 i 64 m2 , z klimatyzacją oraz witrynami na główną ulicę. Na teren obiektu można wjechać z dwóch stron, a do dyspozycji najemców jest zamknięty, wewnętrzny parking oraz garaże na parterze oficyny.

Kamienica przy ul. Stefana Batorego 10 ma szansę stać się jednym z najbardziej prestiżowych budynków i rozpoznawalnych punktów na mapie Chorzowa. Przy tym wciąż pozostanie częścią historii miasta.

– Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tak fantastycznych projektach odbudowy. Wyciągamy z zaniedbanych obiektów walory, których na pierwszy rzut oka nie widać. Chorzów dzięki swojej bogatej historii i położeniu obok Katowic, jest bardzo atrakcyjny dla Inwestorów i dlatego szukamy kolejnych inwestycji w tym regionie – podsumowuje Wiktor Łaba z GVL Estate Investment.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa