Zielona oaza w Chorzowie. W CIM odbyły się targi Fest Flora Fest [FOTOGALERIA]

Zielona oaza w Chorzowie. W CIM odbyły się targi Fest Flora Fest [FOTOGALERIA]

W niedzielę, 25 września, przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie, odbyła się pierwsza edycja Fest Flora Fest – wydarzenia skoncentrowanego wokół roślin i rękodzieła.

Do CIM przybyło niemal 20 wystawców z całej Polski, prezentując gościom Fest Flora Fest swój asortyment. Najwięcej było roślin doniczkowych, lecz nie zabrakło również ręcznie robionych akcesoriów i dodatków – można było nabyć między innymi drewniane meble, ceramikę, makramy, książki czy biżuterię.

Zadbano również o inne atrakcje. Przez cały czas trwania wydarzenia odbywały się prowadzone przez chorzowską kwiaciarnię Lilia Event bezpłatne warsztaty z wyplatania jesiennych wianków, trwała również wymiana roślin. Nową sadzonkę można było zdobyć albo oddając w zamian własną odnóżkę lub dokonując wpłaty na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.

– Zebraliśmy bardzo pozytywne opinie o Fest Flora Fest, zarówno ze strony uczestników, jak i wystawców. Jest jeszcze za wcześnie na jednoznaczne deklaracje, ale na pewno będziemy intensywnie myśleć nad kolejną edycją – mówi Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa