Na czas Silesia Marathonu autobusy i tramwaje ustąpią biegaczom

Na czas Silesia Marathonu autobusy i tramwaje ustąpią biegaczom
Pasażerowie oraz kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami podczas Silesia Marathon.fot. Transport GZM

W najbliższą niedzielę odbędzie się Silesia Marathon i w związku z tą imprezą kierowcy oraz pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami. Zmienione musiały zostać trasy 65 linii autobusowych. Zarząd Transportu Metropolitalnego dla zminimalizowania niedogodności uruchomi dwie specjalne linie autobusowe i tymczasowe przystanki.

Zmiany w komunikacji miejskiej będą obowiązywać w niedzielę od ok. godz. 7:30 do ok. godz. 14:30. ZTM wskazuje jednak, że w związku z charakterem imprezy godziny te mogą się zmienić i z tego powodu warto na bieżąco śledzić funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Aktualne informacje będzie można uzyskać dzwoniąc na bezpłatną infolinię, sprawdzając na Facebooku profil ZTM Info lub korzystając z aplikacji mobilnej M2GOinfo. 

Modyfikacje tras przejazdów obejmą 65 linii autobusowych. Są to autobusy jeżdżące przede wszystkim po Katowicach i Siemianowicach Śląskich, ale także kursujące m.in. do Będzina, Chorzowa, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Mysłowic, Tarnowskich Gór, Sosnowca i Zabrza. Poza utrudnieniami na liniach autobusowych, bardzo prawdopodobne jest chwilowe wstrzymywanie ruchu na 10 liniach tramwajowych. 

Zarząd Transportu Metropolitalnego dla zminimalizowania niedogodności wynikających z organizacji Silesia Marathonu uruchomi dwie, specjalne linie autobusowe S1 i S2. Połączą one m.in. takie katowickie dzielnice jak Bogucice, Koszutka i Józefowiec z pętlą Słoneczna, gdzie zapewniona zostanie możliwość przesiadki na linie tramwajowe w kierunku centrum Katowic oraz do Placu Alfreda i Siemianowic Śląskich. Ponadto uruchomione zostanie 8 tymczasowych przystanków.  

Szczegółowe informacje dot. zmian w komunikacji miejskiej dostępne są na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty. W tym miejscu organizator komunikacji miejskiej opublikował również mapę ilustrującą przebieg tras linii specjalnych. Dodatkowo, w niedzielę w pobliżu przystanków objętych największymi zmianami obecni będą informatorzy terenowi ZTM. Będą oni podpowiadać, jak w tym dniu korzystać z komunikacji miejskiej. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa