Trzy porażki i wstrząs. Andrzej Szłapa nie jest już trenerem Cleareksu

Trzy porażki i wstrząs. Andrzej Szłapa nie jest już trenerem Cleareksu
Mecz z Rekordem Bielsko-Biała w hali MORiS - 24 września - okazał się ostatnim dla Andrzeja Szłapy na stanowisku trenera Cleareksu ChorzówFot. Adrian Ślązok

Clearex Chorzów rozpoczął sezon Futsal Ekstraklasy od trzech przegranych. Do czwartego spotkania przystąpi już bez Andrzeja Szłapy, który rozstał się z klubem za porozumieniem stron.

1:3 z Red Dragons Pniewy, 5:6 ze Słonecznym Stokiem Jagiellonią Białystok (oba mecze na wyjeździe) i 2:6 z Rekordem Bielsko-Biała w hali MORiS. To wyniki futsalistów Cleareksu na starcie sezonu 2022/23. Nigdy wcześniej zespół z Chorzowa nie rozpoczął ligi od trzech porażek, z drugiej strony sytuacja nie wydawała się beznadziejna (trzy inne zespoły także mają zerowy dorobek).

Gdy rozmawialiśmy po ostatnim meczu z trenerem Andrzejem Szłapą, nie wyglądał na osobę, która spodziewała się końca swojej misji w klubie.

– Przegraliśmy dwa wyjazdowe mecze, więc już przed meczem z Rekordem byliśmy „na musiku”. Wiadomo, że trafił nam się najtrudniejszy rywal z możliwych. Próbowaliśmy na różne sposoby, ale nie byliśmy w stanie wygrać. Będziemy się przygotowywać do kolejnego meczu, chcemy się odbudować – mówił nam Andrzej Szłapa po porażce z Rekordem.

Tyle że w najbliższym spotkaniu Cleareksu – na wyjeździe z BSF ABJ Bochnia (1 września, godz. 18.00) – Szłapy nie będzie już na ławce chorzowskiej drużyny. W środę klub poinformował o zakończeniu współpracy z 47-letnim szkoleniowcem.

„Informujemy, że umowa trenera Andrzeja Szłapy z Clearex-em Chorzów została rozwiązana za porozumieniem stron. Dziękujemy trenerowi za pracę z naszym zespołem i życzymy powodzenia na szkoleniowym szlaku” – tak brzmi komunikat chorzowskiego klubu.

Nie podano, kto zastąpi Andrzeja Szłapę na stanowisku trenera Cleareksu.

– W tej kwestii na razie nie udzielamy żadnych informacji – powiedział nam prezes klubu Andrzej Leszczyński.

W przeszłości w podobnych sytuacjach tymczasowo stery przejmowali Rafał Krzyśka albo Mirosław Miozga. Ten pierwszy jest w kadrze chorzowskiego zespołu, aktualnie leczy kontuzję. Natomiast „Miro” prowadzi I-ligowca z Siemianowic Śląskich – FC Silesia Box. To jednak tylko dziennikarskie spekulacje. Czekamy na kolejny komunikat Cleareksu ws. trenera.

Andrzej Szłapa był szkoleniowcem chorzowskiego zespołu od lipca 2021 r. Clearex pod jego wodzą zajął siódme miejsce w sezonie 2021/22. W bieżących rozgrywkach, po wspomnianych trzech porażkach, plasuje się na 12. pozycji. Przed laty Szłapa święcił triumfy z Cleareksem jako zawodnik, zdobył z nim pięć tytułów mistrza Polski.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości