Reklama:


Czworonożny przyjaciel zawodnika Ruchu Chorzów zmaga się z poważną chorobą

Czworonożny przyjaciel zawodnika Ruchu Chorzów zmaga się z poważną chorobą
Mania cierpi na dysplazję stawów biodrowych.fot. zrzutka.pl

Piłkarz chorzowskiego Ruchu Patryk Sikora wspólnie ze swoją partnerką zwracają się z prośbą o pomoc do wszystkich ludzi dobrego serca. Okazało się bowiem, że czworonożny przyjaciel gracza Niebieskich zmaga się z poważną chorobą.

Patryk razem ze swoją partnerką Pauliną adoptowali w niedawnym czasie kilkumiesięczną suczkę o imieniu Mania. Wspólna radość nie trwała jednak długo, bowiem okazało się, że pies zmaga się z poważnym schorzeniem – dysplazją stawów biodrowych.

– Mania która ma tylko 8 miesięcy była szczęśliwym, biegającym i kochającym zabawy szczeniakiem pełnym energii. Bez jakichkolwiek objawów choroby, wybraliśmy się na krótki spacer, niestety zaraz po powrocie zobaczyliśmy, że coś jest nie tak, nasz maluch nie mógł wstać o własnych siłach z podłogi, każdy ruch sprawiał jej ból, nawet napicie się wody, od razu zareagowaliśmy – relacjonują właściciele.

Mania potrzebuje kosztownej operacji, która dodatkowo może odbyć się najpóźniej w dziesiątym miesiącu życia psa. W związku z tym para zdecydowała się na organizację zbiórki pieniędzy, od powodzenia której zależna będzie realizacja zabiegu.

– Prosimy o nawet najmniejsze wsparcie w uzbieraniu sumy, która pomoże jej znowu cieszyć się zabawa i bieganiem. Dziękujemy za każdy grosz – czytamy w opisie zrzutki.

Link do zbiórki znajdziecie TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa