Reklama:


Wieczorem druga debata z cyklu „Chorzów na żywo”. Tematem będzie architektura

Wieczorem druga debata z cyklu „Chorzów na żywo”. Tematem będzie architektura
To już druga z zapowiedzianych wcześniej pięciu debat.fot. UM Chorzów

Już dziś wieczorem odbędzie się druga z cyklu debat „Chorzów na żywo”. Tym razem spotkanie będzie dotyczyło architektury naszego miasta. Początek o 19.30.

Przypomnijmy, że 5 września miasto rozpoczęło kolejną z inicjatyw jaką jest cykl debat „Chorzów na żywo”. Każde z zaplanowanych pięciu spotkań można śledzić dzięki transmisji live, która każdorazowo odbywa się za pośrednictwem oficjalnego profilu Chorzowa na Facebooku.

Po pierwszej z debat, która dotyczyła kultury miasta przyszła pora na drugą o nazwie „Chorzów miasto architektury”. Zaproszeni eksperci spotkają się w Loftach Kościuszko.

– Miejsce nie jest przypadkowe, bo obiekt jest udanym przykładem nowoczesnego wykorzystania postindustrialnej architektury. I o tym m.in. w kontekście przekazanego ostatnio do miasta przez Franta Group projektu rewitalizacji zabytkowej chorzowskiej rzeźni, będą rozmawiać zaproszenie gości – czytamy w oficjalnej zapowiedzi.

Spotkanie poprowadzi dziennikarka Radia 357 Anna Dudzińska. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Aneta Borowik, nowa miejska konserwator zabytków, Mikołaj Machulik, prezes Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Katowice oraz wspomniany wcześniej Maciej Franta z Franta Group.

Zgodnie z zapowiedzią debata rozpocznie się o 19.30. Transmisję znajdziecie TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości