Reklama:


Climathon 2022 zbliża się wielkimi krokami. Zgłoszenia do 21 października

Climathon 2022 zbliża się wielkimi krokami. Zgłoszenia do 21 października
Inicjatywa jest niezwykle pożyteczna, a jednocześnie jej uczestnicy mogą zdobyć wartościowe nagrody.fot. Metropolia GZM

Climathon to 24-godzinny wyścig kreatywności odbywający się równolegle w ponad 100 miastach na świecie. Jego uczestnicy wypracują propozycje rozwiązań służących ochronie klimatu. Polską edycję wydarzenia organizuje Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wspólnie z Fundacją Ortis Pro Nobis. Do udziału w wyścigu zaproszeni są wszyscy studenci, niezależnie od stopnia i kierunku studiów. Na autorów najlepszego pomysłu czeka nagroda główna w wysokości 10 000 zł.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Climathonie mogą wziąć udział w otwartym webinarze, którego gośćmi będą prof. dr hab. Edyta Zawisza z Polskiej Akademii Nauk – jedna z mentorów wydarzenia, Dawid Drożd – uczestnik i zwycięzca poprzedniej edycji Climathonu oraz Marcin Korzeb z Fundacji Ortis Pro Nobis.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na profilu wydarzenia na Facebooku, w najbliższy poniedziałek 10.10. o godz. 16:45.

O co chodzi?

Podczas wydarzenia jego uczestnicy będą szukać rozwiązań, w jaki sposób, w trosce o klimat, zmniejszyć „produkcję” odpadów oraz ponownie wykorzystać te, które już powstały. To fundament gospodarki o obiegu zamkniętym. To model produkcji i konsumpcji, który polega na dzieleniu się, pożyczaniu, ponownym użyciu, naprawie, odnawianiu i recyklingu istniejących materiałów i produktów tak długo, jak to możliwe. W ten sposób wydłuża się cykl życia produktów i ogranicza się powstawanie odpadów do niezbędnego minimum.

III Metropolitalny Climathon odbędzie się 27 i 28 października w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W wydarzeniu będzie można wziąć udział zarówno stacjonarnie, jak i on-line. Climathon zacznie się w czwartek o godz. 13:00 i skończy w piątek o godz. 15:00.

Kto może się zgłosić?

Aby wziąć udział w Climathonie nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy związanej z recyklingiem czy gospodarką obiegu zamkniętego. Wystarczy otwarty umysł i chęć tworzenia niestandardowych pomysłów. Podczas wydarzenia uczestnicy otrzymają wsparcie organizatorów oraz inspirację mentorów i ekspertów.

Zgłosić może się każdy, kto ma status studenta I i/lub II stopnia studiów, studenci studiów podyplomowych oraz studiów doktoranckich uczelni wyższych działających w Polsce, prowadzonych w dowolnym trybie. Rejestracja na wydarzenie trwa do 21 października. Wystarczy wejść na stronę www.climathon.pl i wypełnić formularz rejestracyjny. Zapraszamy do udziału!

Nagrody

Dla najciekawszych pomysłów przewidziane zostały nagrody finansowe, odpowiednio 3000, 5000 i 10000 zł dla zdobywców III, II i I miejsca. Oprócz tego zwycięzcy otrzymają inne upominki organizatorów oraz partnerów wydarzenia.

Tegoroczny, trzeci już Climathon organizowany jest przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię razem z Fundacją Fortis pro Nobis pod auspicjami EIT Climate-KIC – europejskiej wspólnoty wiedzy i innowacji.

Więcej informacji na stronie www.climathon.pl oraz na www.climathon.climate-kic.org

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości