Goście weselni bawili się bez alkoholu. Chorzowska policja przejęła nielegalny transport

Goście weselni bawili się bez alkoholu. Chorzowska policja przejęła nielegalny transport
Jak tłumaczył kierowca - alkohol miał trafić na wesele.fot. KMP Chorzów

Poważnych kłopotów przysporzył sobie 52-latek, który złamał przepisy drogowe. Okazało się, że był to zaledwie początek jego przewinień.

Funkcjonariusze chorzowskiej drogówki podczas patrolu jednej z ulic zatrzymali się przed skrzyżowaniem na czerwonym świetle. Na pasie po lewej stronie od radiowozu znajdował się pojazd marki Opel Zafira. Jego kierowca mimo wspomnianego czerwonego sygnału rozpoczął jazdę. Mundurowi natychmiast ruszyli w jego kierunku i zatrzymali kierowcę.

Na pytanie policjantów o powody swojego zachowania mieszkaniec Torunia odpowiedział, że oślepiło go słońce i przez to nie był pewien, jakiego koloru jest aktualne światło. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 500 zł oraz 15 punktów karnych zgodnie z aktualnym taryfikatorem.

Nie był to jednak koniec kłopotów kierowcy Opla. Podczas kontroli stróże prawa zwrócili uwagę na przewożony ładunek. Okazało się, że w kartonach znajdowały się butelki z alkoholem, który nie posiadał znaków akcyzy. Mężczyzna tłumaczył, że zakupił trunki na jednym ze straganów w czeskim Cieszynie i miał dostarczyć je na wesele. Policjanci zawiadomili o całej sprawie Krajową Administrację Skarbową. W efekcie 52-latek usłyszał zarzut paserstwa celnego, za który grozi mu kara grzywny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości