Reklama:


Rozstanie nie trwało długo. Marek Godziński wraca do Ruchu w nowej roli

Rozstanie nie trwało długo. Marek Godziński wraca do Ruchu w nowej roli
Decyzję o nowej roli Marka Godzińskiego podjęto podczas Walnego Posiedzenia Rady Nadzorczej.fot. Marcin Bulanda - PressFocus

Pod koniec sierpnia Ruch Chorzów ogłosił, że Marek Godziński kończy swoją pracę w klubie. Dziś okazało się, że wraca w nowej roli.

Bez wątpienia Marek Godziński był w ostatnich latach jedną z kluczowych postaci w procesie odbudowy 14-krotnego Mistrza Polski, który kilka lat temu znalazł się w poważnych tarapatach. Jak zapewniał sam Marek swoje obowiązki wykonywał w ramach wolontariatu. Odpowiadał za pomoc w zarządzaniu klubem, a także realizację wielu projektów. Pod koniec sierpnia Ruch ogłosił za pośrednictwem strony internetowej decyzję Godzińskiego, o zakończeniu pracy w klubie.

Krótka przerwa i szybki powrót

Zgodnie z najnowszą informacją podczas dzisiejszego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Ruchu Chorzów SA Marek Godziński został powołany w skład rady nadzorczej.

– Propozycja wejścia do Rady Nadzorczej była bardzo zaskakująca, ponieważ wcześniej nie było takich planów, ani nawet rozmów w tym temacie. Przewodniczący Marcin Mańka oraz Seweryn i Marcin nie musieli mnie długo przekonywać i choć miałem inne plany, to Ruchowi się nie odmawia. Postawiłem jednak jeden warunek, a mianowicie, że muszę być członkiem niezależnym. Traktuję to jako ogromne wyróżnienie i docenienie mojej pracy na rzecz klubu, ale również dla całej społeczności zgromadzonej wokół Ruchu i wszystkich ludzi, którzy pomagają, jak mogą. Zobowiązuję się dalej pracować dla Ruchu ze wszystkich sił i umiejętności, jakie posiadam i zrobię wszystko, co w mojej mocy, by na tym nowym dla mnie polu wesprzeć Klub w dalszym dynamicznym rozwoju. Ta sytuacja jest kolejnym dowodem normalizacji sytuacji w klubie, gdzie udziałowcy zgadzają się na zaproszenie do swojego grona niezależnych, chętnych do pomocy osób – mówi Marek Godziński na łamach oficjalnej strony klubu.

Oprócz Godzińskiego w składzie Rady Nadzorczej zasiadają takie osoby jak: Marcin Mańka (przewodniczący), Daniel Reck (zastępca), Przemysław Biskup, Mateusz Grzech, Krzysztof Łyczkowski oraz Piotr Małecki.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa