Reklama:


W sobotę inauguracja sezonu kulturalnego. Chłopiec z łabędziem trafi do wyróżnionych twórców i artystów

W sobotę inauguracja sezonu kulturalnego. Chłopiec z łabędziem trafi do wyróżnionych twórców i artystów
Prestiżowa statuetka trafiła do wielu uznanych osób związanych z Teatrem Rozrywki.fot. archiwum

Już w najbliższą sobotę odbędzie się uroczysta inauguracja sezonu kulturalnego w Chorzowie. Do wyróżnionych twórców trafią statuetki „Chłopca z łabędziem”.

Dokładnie 15 października o godzinie 19.00 w Chorzowskim Centrum Kultury odbędzie się Miejska Inauguracja Roku Kulturalnego. Najważniejszym punktem wydarzenia będzie wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Chorzów w Dziedzinie Kultury. Przypomnijmy, że w przeszłości wielu twórców i artystów związanych z Teatrem Rozrywki zostało wyróżnionych statuetką „Chłopca z łabędziem”.

Podczas gali na scenie wystąpi Hanna Banaszak mająca w swoim dorobku liczne nagrody i wyróżnienia. Minister Kultury i Sztuki Waldemar Dąbrowski uhonorował ją medalem Gloria Artis. W roku 2014 wręczono jej nominację do tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”. W tym samym roku Prezydent RP Bronisław Komorowski odznaczył ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

– Nagrody i splendory, choć stanowią miłe łaskotanie próżności, mają dla mnie znaczenie drugorzędne. Najciekawsza i zarazem najtrudniejsza jest dla mnie czysta kreatywność, stawianie sobie nowych wyzwań, bez powielania samej siebie i innych wzorców. Dlatego lubię sobie wyznaczać coraz trudniejsze zadania.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa