Trwa kolorowy październik w chorzowskim skansenie. Przed nami warsztaty i plener

Trwa kolorowy październik w chorzowskim skansenie. Przed nami warsztaty i plener
Skansen przygotował kolejne ciekawe propozycje spędzenia czasu w najbliższy weekend.fot. Adam Mikosz - MGPE w Chorzowie

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią w chorzowskim skansenie trwa kolorowy październik. Co w ramach akcji czeka na gości w ten weekend?

Wszyscy, którzy zdecydują się odwiedzić w najbliższych tygodniach Muzeum „Górnośląski Park Etnograficznych w Chorzowie” z pewnością nie będą narzekać na nudę. Personel skansenu przygotował bowiem na trwający miesiąc mnóstwo dodatkowych atrakcji o czym informowaliśmy w ubiegłym tygodniu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pora wyjść spod kocyka. Aktywna i kolorowa jesień w chorzowskim skansenie

W najbliższy weekend plener i warsztaty

Sobotnia propozycja skierowana jest do najmłodszych. W rekonstrukcji szkoły z Wapienicy z 1853 roku odbędą się warsztaty pt. „W starej szkole”. Lekcja przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym. Cena biletu wynosi 15 zł/os. Zajęcia potrwają około godziny.

– Najmłodsi goście będą mogli nauczyć się pisać rysikiem na kamiennych tabliczkach oraz piórem ze stalówką maczanym w kałamarzu, a także dowiedzieć się do czego służyły woreczki z grochem – zapowiadają organizatorzy.

W niedzielę odbędzie się coś dla miłośników malarstwa plenerowego. O 12.00 rozpoczną się relaksujące warsztaty rękodzielnicze, na które zaproszeni są dorośli oraz młodzież. Koszt uczestnictwa wynosi 29 zł/os. Organizatorzy zapewniają pędzle, farby oraz drewniany podkład.

– Uczestnik wydarzenia otrzyma plaster drewna, na którym wykona sielskie malunki z natury lub inspirowane ekspozycją muzeum. Swoje prace uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu – informuje Marcin Gaweł, kierownik Działu Promocji i Organizacji chorzowskiego skansenu.

Na zajęcia 15 i 16 października obowiązują zapisy w Dziale Edukacji i Popularyzacji 32 241 07 18 wew. 204 lub mailowo skorupska@muzeumgpe-chorzow.pl do –piątku poprzedzającego dany weekend do godziny 15.00.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa