Kolejna sportowa inwestycja w Chorzowie. Przy hali MORiS powstanie nowe boisko

Kolejna sportowa inwestycja w Chorzowie. Przy hali MORiS powstanie nowe boisko
Infrastruktura treningowa w Chorzowie ponownie się powiększy.fot. MORiS Chorzów

Kolejna dobra informacja napływa odnośnie infrastruktury sportowej w Chorzowie. W sąsiedztwie hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113 ruszyła budowa nowego boiska.

Dopiero co zakończyła się inwestycja związana z nowym boiskiem na Kresach, a już rozpoczyna się następna. W naszym mieście powstanie kolejny piłkarski obiekt treningowy ze sztuczną nawierzchnią. Zostanie on zlokalizowany w sąsiedztwie hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego 113.

– Ukształtowanie terenu pozwala na wykonanie boiska treningowego o maksymalnych wymiarach 77 m na 41 m. Program funkcjonalno-użytkowy, który stanowił podstawę do ogłoszenia przetargu na realizację tej inwestycji w systemie projektuj i buduj, był konsultowany między innymi z zarządem Ruchu Chorzów S.A. – informuje MORiS Chorzów.

Na przełomie września i października zostały sfinalizowane wszystkie kwestie formalne, m.in. pozwolenie na budowę. Dokładnie 10 października rozpoczęły się faktyczne prace. Ich zakres oprócz samego boiska przewiduje wykonanie chodnika i muru oporowego. Obiekt będzie posiadał oświetlenie, pełnowymiarowe i treningowe bramki, a także piłkochwyty. Całość zostanie ogrodzona, a zapleczem szatniowym będzie hala.

– Głównym wykonawcą zarówno prac budowlanych jak i projektowych jest Przedsiębiorstwo Wielobranżowe GRETASPORT Ilona Stańczyk z Dąbrowy Górniczej. Kwota inwestycji to 2.498.550,14 zł brutto. Planowane zakończenie prac przewiduje się na wiosnę 2023 roku – czytamy w komunikacie MORiS-u.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości