Reklama:


Zbierają wyróżnienia, czekają na punkty. Ostatni mecz Ruchu przed przerwą

Zbierają wyróżnienia, czekają na punkty. Ostatni mecz Ruchu przed przerwą
- Z każdym meczem gramy coraz lepiej - podkreśla Natalia Doktorczyk, skrzydłowa Ruchu (nr 15)Fot. Marcin Bulanda

Piłkarki Ruchu trafiają do „Siódemki tygodnia”, są chwalone za efektowne bramki i udane interwencje, ale w najważniejszej rubryce wciąż widnieje zero. Chorzowianki zagrają w środę (19.10.) w hali MORiS z Eurobudem JKS Jarosław.

W ostatnim czasie „Niebieskie” zbierają wyróżnienia indywidualne. Karolina Jasinowska została właśnie wybrana do „Siódemki tygodnia PGNiG Superligi Kobiet” za mecz z MKS FunFloor Lublin, w którym błysnęła skutecznością (pięć goli na pięć prób). Wcześniej w ten sposób doceniona została Marcelina Polańska (za mecz z Piotrcovią, w poprzedniej serii).

Oprócz tego Superliga umieściła interwencję Moniki Ciesiółki, bramkarki Ruchu, w trójce najlepszych interwencji piątej serii, zaś trafienie Natalii Doktorczyk w Top 3 bramek. Zobacz tę akcję.

Wyróżnienia cieszą, widać – zwłaszcza po ostatnim meczu z faworytem z Lublina (do 55 minuty Ruch toczył równorzędną walkę, ostatecznie przegrał 22:27) – że forma „Niebieskich” powoli idzie w gorę.

– Myślę, że z każdym meczem gramy coraz lepiej i dlatego tak się ułożyło spotkanie w Lublinie. Coraz lepiej się zgrywamy, coś zmieniamy w ustawieniu i to procentuje – podkreśla skrzydłowa chorzowskiego zespołu Natalia Doktorczyk, cytowana na stronie klubowej.

Niestety lepsza gra na razie nie przekłada się na zdobycz punktową. Po pięciu spotkaniach KPR Ruch jest na ostatnim, dziesiątym miejscu. Razem z dziewiątym MKS PR Urbis Gniezno ma zero punktów na koncie.

Jeśli „Niebieskie” nie chcą udać się na ponad pięciotygodniową przerwę jako „czerwona latarnia” Superligi, muszą w środę postarać się o niespodziankę – w spotkaniu z siódmym w stawce Eurobudem JKS Jarosław.

Rywalki Ruchu mają na koncie trzy „oczka”. Wygrały jeden z pięciu meczów – z beniaminkiem z Gniezna w jego hali (31:24). Eurobud zanotował za to sukces na arenie międzynarodowej. W miniony weekend awansował do III rundy EHF European Cup, eliminując mistrza Holandii Cabooter Handbal Venlo (u siebie przegrał z Holenderkami 27:29, na wyjeździe pokonał je 36:30).

– Jesteśmy świadome tego, że rywalki na pewno będą trochę zmęczone. Zagrały większą ilość spotkań niż my w ostatnim czasie. Wiemy, że przyjadą do Chorzowa po wygraną, ale musimy pokazać, że jest to nasz parkiet i nie możemy tego łatwo oddać. Mamy nadzieję, że będziemy wreszcie cieszyć się ze zwycięstwa – podkreśla Natalia Kolonko, rozgrywająca „Niebieskich”.

Szósta seria PGNiG Superligi Kobiet będzie ostatnią przed wspomnianą przerwą, która jest spowodowana przygotowaniami i występem reprezentacji Polski na mistrzostwach świata (4-20 listopada; Polki zagrają w grupie w Podgoricy w Czarnogórze, zaś turniej odbędzie się także w Słowenii i Macedonii Północnej).

Mecz Ruchu z Eurobudem transmitowany będzie na płatnej platformie internetowej emocje.tv. Zapraszamy do hali MORiS – ceny biletów to: 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy – dla uczniów, studentów do 26. roku życia, a także emerytów i rencistów).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa