W Chorzowie powstaje Bank Czasu. Kiedy start?

W Chorzowie powstaje Bank Czasu. Kiedy start?
Bank Czasu to kolejna inicjatywa na naszym mieście.fot. Stowarzyszenie "Koncepcja"

Bank Czasu to nowy efekt kooperacji Stowarzyszenia Koncepcja i Stowarzyszenia Błękitny Anioł. Założeniem inicjatywy jest bezgotówkowa wymiana usług, przysług i pomocy wśród uczestników. Nowy pomysł ma na celu promocję integracji lokalnej społeczności, nawiązywania nowych znajomości wśród uczestników, a także szerzenie postawy obywatelskiej.

Start zajęć w ramach Banku Czasu zaplanowany jest na Grudzień 2022, a wszystkie spotkania w ramach projektu odbędą się w Centrum Inicjatyw Społecznych przy ulicy 3 Maja 18 w Chorzowie.

Do udziału w Banku Czasu chcemy zaprosić wszystkich mieszkańców aglomeracji, a nie tylko mieszkańców Chorzowa – przyznali przedstawiciele Stowarzyszenia Koncepcja- Jednak bardzo ważne jest dla nas to, aby każdy uczestnik projektu wniósł w życie projektu coś od siebie, aby mógł nauczyć czegoś resztę zgromadzonych. I to wcale nie muszą być jakieś wielkie sprawy. To może być chociażby demonstracja, jak wyczyścić swój telefon komórkowy z niepotrzebnych aplikacji, albo też nauka robienia prostej rzeczy na drutach, czy też zdradzenie przepisu na pyszną sałatkę! – dodaje.

Jak można zgłosić swoją chęć uczestnictwa w projekcie? Należy napisać maila na stowarzyszeniekoncepcja@gmail.com, a w treści dopisać czego zgłaszający mógłby nauczyć resztę uczestników.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Koncepcja zbiorą wszystkie pomysły, a następnie ułożą plan zajęć. Twórcy chcieliby, aby każde spotkanie Banku Czasu będzie poświęcone konkretnemu tematowi, dzięki temu łatwiej będzie zarówno przeprowadzić zajęcia, jak i mieć pewność, że każdy nadąży za prowadzącym, niezależnie od tego co danego dnia będzie tematem spotkania.

Bank Czasu to już druga wspólna inicjatywa Stowarzyszenia Koncepcja i Stowarzyszenia Błękitny Anioł. Poprzednią był „Chorzowski Ogród Społeczny”, który trwał od Sierpnia do Października 2022. Wówczas przeprowadzone były zajęcia z medytacji, jogi i upcyklingu, czyli odnawiania starych przedmiotów. Twórcy zapowiadają, że „Chorzowski Ogród Społeczny” będzie miał swoją kontynuację na wiosnę 2023.

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/stowarzyszeniekoncepcja

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa