Reklama:


Clearex chce pójść za ciosem. „Plan? Banalnie prosty”

Clearex chce pójść za ciosem. „Plan? Banalnie prosty”
Chorzowianie mają już pierwsze zwycięstwo na koncie i z optymizmem udadzą się na niedzielny mecz z FC Reiter ToruńFot. Adrian Ślązok

Przed tygodniem futsaliści z Chorzowa w końcu odnieśli zwycięstwo w Ekstraklasie. W niedzielę (23.10.) będą szukać pierwszych punktów na wyjeździe. W Toruniu zagrają z tamtejszym FC Reiter.

Zwycięstwo było potrzebne Cleareksowi jak tlen. W poprzedniej kolejce – po czterech porażkach z rzędu – podopieczni Rafała Krzyśki pokonali Red Devils Chojnice 6:3, dzięki zanotowali awans z 15. na 12. miejsce.

Chorzowianie chcą teraz wygrać pierwszy mecz w obcej hali. W niedzielę (23 października, godz. 18.00) zmierzą się na wyjeździe z FC Reiter Toruń, dziewiątą ekipą tabeli.

– W końcu się przełamaliśmy, teraz powinno być łatwiej. Jesteśmy nastawieni, żeby teraz zdobywać w każdym spotkaniu punkty. Na pewno czeka nas ciężki mecz. Pojedziemy, by pokazać, co potrafimy. Oby wszystko skończyło się pozytywnie – mówi Mariusz Seget, najskuteczniejszy w tym sezonie zawodnik Cleareksu (4 gole), na stronie klubowej.

Torunianie zdobyli w tym sezonie osiem punktów. We własnej hali grali dwukrotnie i są w niej niepokonani (3:3 z Dremanem Opole Komprachcice i 6:3 ze Słonecznym Stokiem Jagiellonią Białystok).

Natomiast Clearex na wyjazdach doznał trzech porażek: z Red Dragons Pniewy (1:3), Słonecznym Stokiem Jagiellonią Białystok (5:6) i BSF ABJ Bochnia (1:6).

Mariusz Seget zdradził plan na niedzielne spotkanie w Toruniu.

Musimy zminimalizować ryzyko. Trzeba po prostu zagrać na zero z tyłu, skutecznie z przodu. Plan wydaje się banalnie prosty, wystarczy go tylko zrealizować – dodaje Seget na stronie Cleareksu.

Mecz FC Reiter Toruń – Clearex Chorzów będzie transmitowany przez WP Pilot (kanał płatny).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości