Ruszyła kolejna edycja konkursu „Wybitni Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach”

Ruszyła kolejna edycja konkursu „Wybitni Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach”
Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach kolejny raz pamięta o swoich absolwentach.fot. Uniwersytet Ekonomiczny

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach wspólnie ze Stowarzyszeniem Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach „COLLEGIUM” zaprasza do udziału w konkursie „Wybitni Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach”. Laureaci konkursu w trzech kategoriach otrzymają m.in. wyjątkowe statuetki podczas Święta Uczelni. Termin zgłoszeń upływa 2 listopada 2022 r.

Absolwenci są integralną niezwykle ważną częścią społeczności akademickiej. Z tego względu władze rektorskie, realizując postanowienia Strategii Uniwersytetu, a także dostrzegając szczególną rolę, jaką pełnią absolwenci uczelni, prowadzą rozbudowaną politykę proabsolwencką, a tym samym inicjują nowe projekty dedykowane osobom, które ukończyły Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. 

Idea uhonorowania wybitnych absolwentek i absolwentów uczelni narodziła się w 2021 r. Zgodnie z nią corocznie w czasie Święta Uczelni wręczane są statuetki wybitnym absolwentom.Konkurs dedykowany jest osobom, które osiągnęły znakomite wyniki w minimum jednej kategorii / jednym obszarze:

  • zawodowym,
  • społecznym,
  • naukowym.

Laureaci konkursu otrzymają specjalne statuetki w formie rzeźby, dyplomy uznania oraz prawo do posługiwania się tytułem „Wybitnego Absolwenta Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach”.

Dla laureatów przewidziano także pakiet korzyści, m.in.: pamiątkowy wpis do księgi prowadzonej przez Uniwersytet, specjalną tabliczkę w przestrzeni Uniwersytetu, uczestnictwo w jury kolejnej edycji konkursu, a także zaproszenie do udziału w projektach wizerunkowych, dydaktycznych i naukowych, w ramach których sylwetki i dokonania absolwentów będą z dumą prezentowane przez uczelnię. 

Kto może zostać laureatem plebiscytu?

Laureatami plebiscytu mogą zostać absolwenci, którzy ukończyli studia I, II, III stopnia lub studia jednolite magisterskie w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Katowicach (WSE), Akademii Ekonomicznej im. Karola Adamieckiego w Katowicach (AE Katowice) lub Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach (UE Katowice), niezależnie od ich rodzaju i formy.  

Zgłoszenia

Kandydatów do tytułu mogą zgłaszać – wypełniając stosowny wniosek – osoby fizyczne pełnoletnie w liczbie min. 3 osób oraz stowarzyszenia, organizacje społeczne, firmy i instytucje.

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa