Widać efekty. Zobacz wideo z inwestycji PKP w Chorzowie

Widać efekty. Zobacz wideo z inwestycji PKP w Chorzowie
Wartość inwestycji to 1,2 mld zł netto. Prace zaplanowano do IV kwartału 2023 r.| fot. Mariusz Banduch

Trwa przebudowa linii kolejowej nr 131 na odcinku Chorzów Batory – Bytom – Nakło Śląskie. W związku z tym przy ulicy Strzelców Bytomskich oraz Filarowej przebudowywane są przejazdy.

Nowy wiadukt przy ul. Filarowej jest poszerzany, co ma usprawnić komunikację w mieście, z kolei, nomen omen, przy ulicy Strzelców powstaje przejazd bezkolizyjny, a wiadukt wraz z podziemnym przejściem budowany jest przy ul. Głogowskiej.

Przebudowa linii kolejowej nr 131 jest prowadzona na odcinku od Chorzowa Batorego do Nakła Śląskiego. Inwestycja zakłada pełną modernizację zarówno samej linii jak i infrastruktury.

– Wymianie ulega 70 km torów, montowane są również nowe urządzenia do sterowania ruchem, a na odcinku Chorzów Batory – Chorzów Miasto zostanie dobudowany dodatkowy tor dzięki czemu zwiększy się przepustowość linii kolejowej, czyli będzie mogło kursować więcej pociągów – mówi Katarzyna Głowacka z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przypomnijmy, że w ramach przebudowy w Chorzowie pojawi się również nowy przystanek – Chorzów Uniwersytet (między Chorzowem Batorym a Chorzowem Miastem) z dojściami do peronów od nowo wybudowanego przejścia podziemnego.

Wartość inwestycji to 1,2 mld zł netto. Prace zaplanowano do IV kwartału 2023 r.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa