Kultowa już historia czterech artystów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej

Kultowa już historia czterech artystów poszukujących sensu życia, teatru i sztuki jako takiej
Na deskach Teatru Rozrywki pojawią się naprawdę wyjątkowi aktorzy.fot. archiwum

Dokładnie 7 lutego 2022 r. na deskach chorzowskiego Teatru Rozrywki z okazji 50-lecia pojawi się spektakl „Kwartet”. Występ rozpocznie się o 20.00.

Kwartet Bogusława Schaeffera to inteligentny i dowcipny teatr w wyśmienitej obsadzie, gdzie bohaterowie usiłują odpowiedzieć na pytania fundamentalne. Ambitna próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki w miarę rozwoju spektaklu przemienia się w nieprzewidywalną grę z widzem, pełną żartów, przekomarzania i prowokacji, w trakcie której nikt nie może się czuć bezpieczny – ani aktorzy, ani publiczność odważnie włączana  do występu.

Na oczach widzów tekst wybitnego polskiego kompozytora i ledwie zarysowana sytuacja dramatyczna stają się pretekstem dla fascynujących improwizacji znakomitych aktorów, którzy zostawiają sobie duży margines na zabawę z publicznością, dzięki czemu każdy spektakl jest zupełnie inny od pozostałych!

Wybitne aktorstwo, atmosfera „półprywatności”, zmienność konwencji, zaskakujące widza niespodzianki – to wszystko składa się na oryginalne i dowcipne widowisko, które co wieczór zachwyca swoją niepowtarzalnością.

Autorem spektaklu jest Bogusław Schaeffer, a jego reżyserem Mikołaj Grabowski. Wśród obsady znajdziemy wybitnych polskich aktorów jak Andrzej Grabowski, Jan Frycz, Jan Peszek, Mikołaj Grabowski, a także Tomasz Karolak.

Bilety można nabyć TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa