Nowy trener Ruchu dokonał przeglądu kadr (zdjęcia)

Anastazja Kalyhina (Ruch) kontra Oliwia Suliga (Piotrcovia) - w piątkowym sparingu nie brakowało efektownych akcjiFot. KPR Ruch Chorzów

Piątkowy sparing „Niebieskich” z Piotrcovią Piotrków Trybunalski składał się z… trzech 25-minutowych meczów. Dwa pierwsze wygrała drużyna gości, w trzecim padł remis. Na ławce Ruchu zadebiutował Ivo Vavra.

Przerwa w rozgrywkach PGNiG Superligi Kobiet – spowodowana występami reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy – potrwa prawie sześć tygodni. KPR Ruch Chorzów od kilkunastu dni trenuje pod wodzą nowego szkoleniowca z Czech, Ivo Vavry.

Treningową monotonię urozmaicił piątkowy sparing z wiceliderem Superligi Piotrcovią Piotrków Trybunalski w hali MORiS. Debiutujący w Ruchu Vavra, a także Krzysztof Przybylski (trener piotrkowianek) umówili się na mecz w nietypowym wymiarze czasowym. A w zasadzie trzy odrębne mecze – każdy trwał po 25 minut.

„Niebieskie” w pierwszej partii toczyły równorzędną walkę z wyżej notowanym rywalem. Dwukrotnie rzutami z dystansu popisywała się Michalina Gryczewska. Ruch prowadził, ale w końcówce Piotrcovia zdobyła dwie bramki z rzędu i zapisała tę część na swoją korzyść (15:14).

Druga odsłona przebiegała pod dyktando piotrkowianek. Ruch rozpoczął fatalnie – od 0:6 – i nie był już w stanie odrobić straty. Po 25 minutach różnica wyniosła dziewięć goli (14:5 dla Piotrcovii).

Wreszcie ostatni mecz – znów bardzo wyrównany. „Niebieskie” musiały gonić wynik, ale w końcówce objęły prowadzenie. W ostatniej minucie Piotrcovia wyrównała na 11:11. Chorzowianki miały jeszcze ostatnią akcję i szansę na odniesienie zwycięstwa, trener Vavra poprosił o czas, ale przez 10 sekund nie udało się zadać decydującego ciosu.

– Mecz był dobrą okazją do przeglądu naszej kadry. O wynikach zadecydowały nasze błędy. W dziewczynach jest potencjał, ale muszą dużo pracować. Drużyna musi nabrać pozytywnego nastawienia, które na pewno im pomoże – podsumował sparingi z Piotrcovią Ivo Vavra, cytowany przez stronę klubową.

Nowemu szkoleniowcowi Ruchu zaprezentowało się 19 zawodniczek. Zabrakło bramkarek: Moniki Ciesiółki (leczy uraz stawu skokowego), Maryny Szalimowej oraz Kai Gryczewskiej, rozgrywającej Anny Diablo i skrzydłowej Anety Kavalovej.

Zobacz zdjęcia z meczów Ruchu z Piotrcovią (Fot. KPR Ruch)

Za dwa tygodnie – 25 listopada – „Niebieskie” powrócą do rywalizacji w PGNiG Superligi Kobiet. O godz. 17.30 zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, mistrzem Polski i liderem tabeli.