ChLF. Pomarańczowy powiew świeżości

ChLF. Pomarańczowy powiew świeżości

Beniaminek Orange kontynuuje zwycięską passę. Po słabszym początku przełamał się mistrz Chorzowa Irex Gaz, mieliśmy także pierwszą „dwucyfrówkę” w sezonie.

I LIGA: Kilkakrotnie w naszych podsumowaniach wspominaliśmy o „nienaruszalnym porządku” w Chorzowskiej Lidze Futsalu. Nie brakowało ekip, które chciały zawojować I ligę, ale szybko wskazywano im miejsce w szeregu, a na czele tabeli widniały te same zespoły (Irex Gaz, FizjoFactory/obecnie PiotrBud czy Mateco). Z kolei inni beniaminkowie od samego początku okupowali miejsce w dole tabeli. Tym ciekawiej zapowiada się bieżący sezon, w którym jeden z nowych zespołów… kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa!

Piłkarze Orange wygrali na inaugurację z innym beniaminkiem Nattelem, a następnie uporali się z Autor Teamem. Trzecia przeszkoda – zaprawiony w ligowych bojach Klimzowiec, który przed tygodniem wygrał z Irex Gazem – miała być dla nich swoistą weryfikacją. „Pomarańczowi” zdali ten egzamin, pokonując pierwszego halowego mistrza Chorzowa 4:3.

Po falstarcie (remis i porażka) z wygranej w końcu cieszyli się piłkarze Irex Gazu, którzy pokonali Victorię 3:2. Historyczny, pierwszy w elicie, komplet punktów wywalczył Nattel (3:1 z Autor Teamem). Natomiast spotkanie Mateco z Silesią zakończyło się pierwszą w tym sezonie „dwucyfrówką” (10:2).

3. kolejka
Klimzowiec – Orange 3:4
Pleszak 2, Malik – Krawczyk 2, Malordy 2;
Victoria Klimzowiec – Irex Gaz 2:3
Wystop 2 – Langner 3;
Mateco – Silesia 10:2
M. Tkacz 4, Piasecki 2, Wolniewicz 2, Ćwielong, Neznal – Ciesiółka, Kubara;
Autor Team – Nattel Chorzów Stary 1:3
D. Matusiak – Nowak 2, Maj;
Mecz Bryka – PiotrBud został przełożony.

Tabela: Orange 9 pkt. (3 mecze), Mateco 7 (3), Klimzowiec 4 (3), Irex Gaz 4 (3), PiotrBud 3 (2), Nattel 3 (2), Victoria 3 (3), Bryka 1 (1), Autor Team 1 (3), Silesia 1 (3).

II LIGA: Po trzytygodniowej przerwie do rywalizacji powrócili drugoligowcy. Dotychczasowy lider WSB musiał pauzować i spadł na czwarte miejsce. Wygrały bowiem pozostałe ekipy, które miały na koncie po trzy punkty – Pro Banking, Blue Biadacz i AKF Ślonsk. Najwyżej ta pierwsza (7:2 z Koreja.pl) i to ona otwiera teraz tabelę. Na razie nie wiedzie się Contrze i Stoksonowi. Drużyny, które w ostatnich latach plasowały się w górnej części tabeli, rozpoczęły sezon od dwóch porażek.

2. kolejka
AKF Ślonsk – Tajfun 3:1
Himel, Kacprzak, Piekarski – Szernich;
Pro Banking – Koreja.pl 7:2
Ślusarczyk 3, Klimas 2, Michalik 2 – Breguła, Langer;
Stokson – Dam Pack 1:4
Sadło – Colik, Lachowski, Stanusz, P. Tkocz;
Blue Biadacz – Contra 4:3
Liksza 2, Mańko, Przewieźlik – Bryk, Kutschereiter, Molo;
Pauza WSB.

Tabela: Pro Banking 6 pkt. (2 mecze), Blue Biadacz 6 (2), AKF Ślonsk 6 (2), WSB 3 (1), Dam Pack 3 (2), Contra 0 (2), Tajfun 0 (1), Stokson 0 (2), Koreja.pl 0 (2).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości