Dramat Bartłomieja Drągowskiego. Grabara jedzie do Kataru

Dramat Bartłomieja Drągowskiego. Grabara jedzie do Kataru
Kamil Grabara ostatecznie pojedzie na Mistrzostwa Świata w Katarze.fot. Łączy nas piłka

Czesław Michniewicz został szybko zmuszony do zweryfikowania swoich wyborów, jeżeli chodzi o tegoroczne Mistrzostwa Świata w Katarze. W kadrze ostatecznie znajdzie się Kamil Grabara.

Wczorajszy dzień był tragiczny dla jednego z polskich golkiperów. Bartłomiej Drągowski doznał poważnej kontuzji w trakcie meczu Hellasu Verona ze Spezią. W 38. minucie bramkarz zdecydował się na dalekie wyjścia poza własne pole karne, aby wybić piłkę rywalowi. Niestety starcie z Kevinem Lasagną zakończyło się makabrycznie. Noga golkipera została poważnie złamana, co doskonale było widać na powtórkach.

Te przykre wydarzenie otworzyło jednocześnie drzwi do Kataru Kamilowi Grabarze. Były zawodnik chorzowskiego Ruchu zajmie miejsce Drągowskiego w 26-osobowej kadrze. Przypomnijmy, że bramkarz świetnie spisywał się w ostatnim czasie. Wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie FC Kopenhagi, a swoją dobrą dyspozycję potwierdził w starciach Ligi Mistrzów.

Mistrzostwa Świata w Katarze rozpoczynają się już 20 listopada. Biało – Czerwoni swój pierwszy mecz rozegrają dwa dni później. Za tydzień we wtorek podopieczni Michniewicza zmierzą się z Meksykiem. Początek spotkania o godzinie 17.00.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa