Napadł na parę, ukradł spodnie, buty i telefon. Poważne kłopoty 16-latka

Napadł na parę, ukradł spodnie, buty i telefon. Poważne kłopoty 16-latka
Nieletni agresor wylądował ostatecznie w specjalnym schronisku.fot. KMP Chorzów

Groźny 16-latek z Chorzowa został zatrzymany przez policję. Na swoim koncie ma przestępstwa o charakterze rozbójniczym.

Całość sprawy zaczęła się od zgłoszenia, które wpłynęło 3 października br. do kryminalnych z naszego miasta. Na terenie jednej z głównych ulic Chorzowa miało dojść do rozboju. Sprawca zaatakował parę młodych osób. W efekcie skradł on 17-latkowi spodnie, buty, a także telefon. Oprócz tego agresor naruszył nietykalność cielesną dziewczyny.

Funkcjonariusze po podjęciu działań ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 16-latek, który został zatrzymany i przewieziony do izby dziecka. Dodatkowo napastnik był doskonale znany funkcjonariuszom, bowiem w przeszłości dopuścił się on podobnych przestępstw.

– Całościowa analiza materiałów tej sprawy jednoznacznie wskazała, że 16-letni agresor jest odpowiedzialny za przestępstwo rozbójnicze, jak również brał udział w pobiciu innego mężczyzny, który w wyniku tego ataku doznał poważnych obrażeń ciała – informują chorzowscy policjanci.

Sąd rodzinny podjął natychmiastową decyzję w sprawie 16-latka, który został umieszczony w specjalnym schronisku dla nieletnich.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa