Reklama:


Miasto ponownie docenione za Muzeum Hutnictwa. Wyróżnienie w prestiżowym konkursie

Miasto ponownie docenione za Muzeum Hutnictwa. Wyróżnienie w prestiżowym konkursie
Wyróżnienie odebrał zastępca prezydenta Marcin Michalik.fot. MKiDN

Miasto Chorzów otrzymało kolejne wyróżnienie związane z Muzeum Hutnictwa. Inwestycja została doceniona w prestiżowym konkursie „Zabytek Zadbany”.

W miniony poniedziałek tj. 14 listopada w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie odbyła się uroczysta gala konkursu „Zabytek Zadbany”. Podczas wydarzenia pojawiła się delegacja z Chorzowa i to nie bez powodu. Miasto otrzymało wyróżnienie w kategorii „Zabytki Techniki” za prace przy Muzeum Hutnictwa. Nagrodę odebrał zastępca prezydenta Marcin Michalik.

Celem konkursu „Zabytek Zadbany” jest promowani właściwej opieki nad zabytkami – prowadzonych wzorowo prac badawczych, konserwatorskich, rewaloryzacyjnych i adaptacyjnych, a także systematycznych działań na rzecz właściwego utrzymania zabytków. Nadzór nad Konkursem w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawuje Generalny Konserwator Zabytków. Procedury konkursowe prowadzi natomiast Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Konkurs ma charakter otwarty, jest skierowany do właścicieli, posiadaczy i zarządców obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków nieruchomych. Zgłoszeń obiektów wpisanych do rejestru zabytków nieruchomych mogą dokonywać ich właściciele, zarządcy oraz Wojewódzcy Konserwatorzy Zabytków, konserwatorzy samorządowi lub kierownicy delegatur Wojewódzkich Urzędów Ochrony Zabytków.

Źródło: własne/UM Chorzów

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości